Proje aşamasının tamamlandığı ve ihale sürecine geçilen ‘Erzurum Kazım Karabekir Yeni Stadyumu’ toplam 20 bin kişilik kapasiteye sahip ve içerisinde bir çok sportif faaliyetin yapılacağı devasa bir yaşam merkezi haline getirileceğini ifade eden Altınok, ‘Uzun zamandır şehrimiz insanları ve taraftarlarının hayalini kurduğu ve mücadelemizle başarıyla sonuçlanan ‘Yeni Erzurum Stadyumu’ kadim şehrimiz Erzurum’a hayırlı, uğurlu olsun. Erzurum, Erzurumspor bizim sevdamız. Sevdamız için mücadelemiz ilk günkü aşk ve heyecanla devam edecek’ diye konuştu.

Sporla en fazla kendisinin alakalı olmasından dolayı stadyum konusunun üzerine kaldığını söyleyen AK Parti Milletvekili Altınok, ‘Yakın bir gelecekte inşallah ihalesine çıkacağız. Çok üzerinde durduk. Dört milletvekilimiz Ankara'da bazen Sekmen başkan, İbrahim başkan onlar da geldiler. Projenin üzerinde çok tartıştık. Şurası olmamış, şöyle olsun, böyle olsun. Gittik, yatırım işler genel müdürlüğüne. Orada geldi, bize sunumlar yaptılar. Şurası eksik kalmış. Şöyle olsa daha iyi olur mu? Olmaz mı? Bundan anlayanlardan sorduk. Allah'a hamdolsun çok güzel bir şey çıktı ortaya. İnşallah ben inanıyorum ki çok uzun olmayan bir süreçte ihalesi para da falan problemi yok. İnşallah başlayacağız’ dedi.
Altınok, yapılacak olan projeyle stadyumun bir kompleks haline dönüşeceğini, bireysel sporlarla alakalı salonlarında yer alacağını sözlerine ekledi.

Stadın yeni zemini hibrit çim olacak. Tribünlerde ısıtma sistemiyle taraftarların kışın rahat bir ortamda maç izlenmesi sağlanacak. 25 tane 10'ar kişilik dev locaların olacağı Kazım Karabekir Stadı'nın bünyesinde fuaye alanları, bilet gişeleri, Erzurumspor Store ve kafeteryalar ile yaşam alanları olacak.

HELAL OLSUN ERZURUMLU VEKİLLERE

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok'un hayırlı olsun paylaşımının ardından Van Sporlu taraftarlar 'helal olsun' paylaşımında bulundu. 2011 Yılında meydana gelen Van Depremi sonrası ağır hasar gören ve geçici çözümlerle ayakta tutulan Van Atatürk Şehir Stadı, Vanlılardan tepki alıyor. Türkiye'nin bir çok yerine yeni stadyumlar yapılırken Van mevcut derme çatma stadyumunda hizmet vermeye devam edecek. Son olarak Erzurum'a yapılacak olan stat hakkında WanHaber'e açıklamalarda bulunan Van Sporlu taraftarlar, "Van'dan küçük tüm illere ve ilçelere modern ve kapasiteli statlar yapıldı. Biz deprem görmüş bir il olmamıza rağmen bir stat yapamadık. Burada taraftarda suç yok, buradaki tüm su bu kenti yöneten vekillerde ve bürokratlarda. Bir şehre stat kazandırmak bu kadar zorsa diğer iller nasıl kazandırıyor? Bizim vekillerin gündeminde daha önemli konular var galiba. Bu kentin stadı ne zaman bizim vekillerin gündemine girerse bu kente stat o zaman gelir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA-WanHaber