Buzhane Mahallesi 1. Sokak’ta ikamet eden Musa Baysal’ın 4 yaşındaki oğlu Yusuf Baysal (4), oyun oynadığı esnada evlerinin önünde geçen dereye düştü. Ailesi tarafından yapılan arama çalışmalarının ardından minik Yusuf’un cesedi düştüğü yerin yaklaşık 3 kilometre uzaklığında bulundu. Babası Musa Baysal tarafından cesede derede çıkartılan Yusuf, otopsi işlemlerinin ardından Buzhane Mahallesi Mezarlığı’na defnedilirken, ailesi ise taziyeleri mahalledeki camide kabul ediyor.


Acılı baba Musa Baysal, evin etrafında çalıştığını belirterek, “Çocuk birden kayboldu. Mahallede aradım bulamadım. Ondan sonra derenin kenarında aradım. Ardından Van Gölü’ne yakın yerde bulduk. Sudan çıkarttı. Engelliydi, konuşamıyordu. Yaklaşık bir saat boyunca aradık” diye konuştu.
Evlerinin önünden geçen derenin kenarında bekleyen Yusuf Baysal’ın ağabeyi Cebrail Baysal ise, olayı görmediğini belirterek, “Kardeşim düşünce aradık, bulamadık. Bu olaydan sonra korkuyoruz. Mahallede çocuk sayısı çok. Çocuklar suya düşüp tekrar ölebilirler. Onun için buraya tel örgü çekilmesini istiyoruz” diye konuştu.


Suyun içerisine girerek kardeşini aradığını belirten Cebrail Baysal, “Kardeşimin cansız bedenini bulduk. Kardeşim konuşma engelliydi. Bir kardeşim daha var ve onun da Yusuf gibi dereye düşerek ölmesini istemiyorum” dedi


Mahalle sakinleri de, evlerin arasından geçen derenin kenarında önlem alınmasını istiyor.