Bölücü terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in birbirlerine çiçek verdikleri Kandil'deki görüşme yeniden gündemde. Perinçek, kendini savunmak için Fatih Altaylı'nın da Öcalan'la röportaj yaptığını söyledi. Fatih Altaylı, Perinçek'in iddiası için "Doğru ama yanlış" dedi. Peki ama o iddia neden doğru neden yanlış? İşte Fatih Altaylı'nın o yazısı...

"Dağa gittiğim yanlış"

Altaylı, Perinçek'in açıklamalarıyla ilgili olarak "Doğu Perinçek, son katıldığı programda benim de Öcalan ile görüşmeye dağa gittiğimi söyledi. Doğru ama yanlış. Diğerlerini bilmiyorum ama ben Öcalan ile dağda değil, Lübnan’da, Bar Elias kasabasında görüştüm" ifadelerini kullandı. 

"Yanında Suriye Muhaberatı’ndan bir subay vardı."

"Öcalan görüşmeye birinde kendisinin bulunduğu iki Mercedes ile geldi. Yanında Suriye Muhaberatı’ndan bir subay vardı. Çektiğimiz programda söyledikleri, daha sonra İmralı’daki duruşmalarda söylediklerinden çok da farklı değildi. Bunun dışında geniş kapsamlı bir röportaj yaptık.

"Sofraya davet edildik"

Futboldan, Türkiye’den görüştüğü siyasetçilerden, kendisine aracı yollayan Başbakanlardan söz etti. Program sonrası programı çektiğimiz yerin sahibi tarafından hazırlanmış bir sofraya davet edildik ve yemek yedik."

"Ropörtajım yayınlanmadı"

Altaylı ayrıca, Öcalan'la yaptığı röportajın Kanal D tarafından yayınlanmadığını belirtti ve şunları söyledi: "Yaptığımız röportaj o sırada çalıştığım Kanal D tarafından terörle mücadele yasasının birkaç maddesine muhalefet edilmiş sayılabileceği gerekçesiyle yayınlanamadı."

Perinçek: "Bana tarladan gelincik toplayıp verdi"

Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programının konuğu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Sami Şen arasında söz konusu fotoğrafın tartışması geçmişti. Konunun açılması üzerine Perinçek, "Ben oraya gittim ve bana tarladan gelincik toplayıp verdi. Ne yapsaydım?" ifadelerini kullandı. Ajanslar