WanHaber-ÖZEL

Edremit Belediyesi, üniversiteye giden öğrencilere yol desteğinde bulunuyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde okuyan ve ikameti Edremit ilçesine bağlı olan 500 öğrenciye iki dönem boyunca kişi başı 4 bin TL ulaşım desteği sağlanacak.

Üniversite öğrencilerine ulaşım desteği için tanıtım ve teslim programı düzenlendi. Programa Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Edremit Belediye Başkanı Av. İsmail Say, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Yörük, kurum amirleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

500 ÖĞRENCİYE TOPLAM 2 MİLYON LİRA DESTEK

Süphan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Tanıtım ve Teslim Programı” kapsamında iki dönem boyunca 500 öğrenciye toplam 2 milyon TL ulaşım desteği verileceği duyuruldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Edremit Belediye Başkanı Av. İsmail Say, belediye başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden bahsederek şu ifadelere yer verdi;

“Temel belediyecilik hizmetleriyle beraber bunları başlattık. Hala bölgenin ilk ve tek millet kıraathanesi bizde, aynı anda birkaç kompleksi içinde barındırıyor. Kadın destek merkezi, etüt salonu, çok amaçlı salonu, şark odası var. Edremit sürekli eğitim merkezine gelmiş, üniversiteyi kazanmış ve şu an aramızda olan onlarca kardeşimiz var. Bu bizleri, çalışma arkadaşlarımızı ve meclis üyelerimizi mutlu ediyor. Bizlere düşen sizlerin hayatını, ailelerinizin yükünü azaltmaktı, bunu elimizden geldiğince yaptık. Keşke imkanlarımız daha çok olsa. Lise ve ortaokul öğrencilerimize de bu tür destekleri yapabilsek.”

KİTLE İLETİŞİMİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Sosyal belediyeciliğin önemine vurgu yapan Say, iletişim ve teknoloji çağının avantajlarından yararlanmaları için öğrencilere çağrıda bulundu.

Edremit Belediye Başkanı Say, “Bu zamanlarınızı anlamlı geçirin. İki şeyi mutlaka bitirerek okulu tamamlayın. Birincisi yabancı dil, ikincisi ise bilgisayar” şeklinde konuştu.

“EĞİTİMDE BÜTÜN ALANLARA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Eğitimin bütün alanlarında öğrencilerle bir araya geldiklerini aktaran Edremit Kaymakamı Yücel Erdem ise, “Eğitimde bütün alanlara dokunmaya çalışıyoruz. Okullarımızdan üniversitelerimize, etüt merkezlerimizden öğrencilerimizin kaynak ihtiyaçlarına kadar, tüm öğrencilerimizin ihtiyaçlarına dokunmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 60 proje ile eğitimde öğrencilerimize ve ailelerimize temas etmeye çalışıyoruz. Özellikle kültür sanattan farklı alanlara dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

Edremit Kaymakamlığı olarak eğitim ve diğer alanlarda yaptıkları destek projelerini konuşan Erdem, yıl içinde eğitimde destek çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

“BELEDİYECİLİK SADECE ALTYAPI HİZMETLERİ DEĞİLDİR”

Örnek bir etkinlikte Edremit halkıyla bir araya geldiklerini aktaran Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli de, “Belediyecilik sadece altyapı hizmetleri, ulaşım hizmetleri değildir aynı zamanda gönül belediyeciliğidir sosyal belediyeciliktir. Edremit Belediye Başkanımız İsmail Say, Türkiye’ye örnek olabilecek en güzel çalışmaları görevi süresince fazlasıyla yerine getirdi. Ben de bir Vanlı olarak kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Edremit Belediyesi tarafından yapılan ulaşım desteğinin diğer ilçe belediyelerine de örnek teşkil ettiğini aktardı.

Haber: Fatma Öztürk / Oktay Dincer