Türkiye, Kahramanmaraş'ta yaşanan iki büyük depremin yaralarını sarıyor.

Tüm yurt bu zor süreçte tek yürek oldu ve depremzedelerin yanında yer aldı.

11 ili etkileyen depremin ardından evleri yıkılan ve zor durumda kalan depremzedeler için çadır ve konteyner kent yapımları da sürüyor.

Bölgeye 1000 konteyner kuruluyor
Bu kapsamda depremden etkilenen Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinin Mimar Sinan Mahallesi 2. Etap Toki Konutları'nın yanındaki boş alanda, afetzedelerin yerleştirileceği 1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı.

Adıyaman'da 1000 aile için konteyner kent yapılıyor

Enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor
Tokat, Altınordu ve Esenler belediyelerinin destekleriyle getirilen konteynerler, alana yerleştiriliyor. Alanda çocuk oyun parkı da bulunuyor.

İlçedeki çalışmaları koordine eden Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AA muhabirine, Gölbaşı'nda enkaz kaldırma çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Adıyaman'da 1000 aile için konteyner kent yapılıyor

1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı
Hatipoğlu, öncelikli olarak acil yıkılması gerekli binalarda çalışma yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Diğer yandan konteyner kent oluşturma sürecimiz devam ediyor. İlk etapta 1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı. Gelen konteynerler konuldukça vatandaşlarımızı arıyoruz. Şu anda 180 civarında vatandaşımızı yerleştirdik öncelik sırasına göre."

Adıyaman'da 1000 aile için konteyner kent yapılıyor

Sosyal marketler vatandaşa hizmet veriyor
Alternatif sahalarla ilgili hazırlıkların devam ettiğini anlatan Hatipoğlu, köylere hasta ve yatalak ile yaşlı vatandaşlar için konteyner göndermeye başladıklarını da söyledi.

Hatipoğlu, Altınordu Belediyesinin Harmanlı beldesinde 50 konteynerlik alan için çalışmaları sürdürdüğünü, Tokat Valiliğinin 4 ve Esenler Belediyesinin 1 sosyal marketinin vatandaşlara hizmet verdiğini kaydetti.

Adıyaman'da 1000 aile için konteyner kent yapılıyor

Ensonhaber