Wanhaber / Haber Bülteni

Çocukların ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak için sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerini ücretsiz sinema ile buluşturuyor. 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 50 bin çocuğun sinemaya götürülmesi hedefleniyor.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünce seçilen okullardan alınan öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle sinemaya getirildi.  Öğrenciler, 20 Ekim’de Vizyona giren, Yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun yaptığı, Önder Açıkbaş, Asuman Dabak ve Bilal Hancı’nın başrollerini paylaştığı ‘Öğretmen’ filmini izledi. 

Çekimleri İstanbul ve Trabzon’da gerçekleştirilen Öğretmen filminde, Fenerbahçeli başarılı bir ilkokul öğretmeni olan Sinan'ın tayininin Trabzon’un Çaykara ilçesine çıkması ve Trabzon’da yaşadığı olayların hikâyesi anlatılıyor.

Filmden oldukça keyif aldıklarını söyleyen öğrenciler yoğun ders çalışma temposunun ardından sınıfça farklı bir ortama gelmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen sinema filmlerini izleyebilecek.

Editör: Ramazan Çetin