Hasan Aydinç: Van'da Birlik Ruhu Yok!

Van’ın tanınmış simalarından İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç ile Pandemi Sürecinde yaşananları ve iş dünyası ile ilgili gündemi değerlendirdik, kendisi çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

EKONOMİ 01.06.2020, 22:34 01.06.2020, 22:44
Hasan Aydinç: Van'da Birlik Ruhu Yok!

Bir çok projeyi hayata geçirip yüzlerce insana istihdam alanı oluşturan ve hayır işlerinden geri kalmayan Hasan Aydinç merkezi İstanbul’da olan kendi markaları Wanex Kids’in ülke çapındaki ilk mağazasını Van Avm’de halkımızın hizmetine açtığı müjdesini vererek memleketine yaptığı bu yatırımın mutluluk ve heyecanını bizimle paylaştı. 

Covid-19 sürecinde ciddi manada sekteye uğrayan ve uzun süredir faaliyetlerini durduran turizm sektörünün canlanacağını fakat bununda belli bir zaman alacağını ifade etti. 

‘’Çalışanlarımızı Mağdur Etmedik’’
Ülkemizde ve Dünyada büyük felaketlere sebep olan salgının kişilerin kendine gelmesinde faydalı olduğunu dile getiren İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç, ‘’Covid-19 süreci bildiğiniz üzere pandemi olduğundan tüm dünyayı etkilediği gibi bizleri de etkiledi. Fakat özellikle sosyal izolasyon açısından, kişinin kendine dönmesi eksiklerini fark etmesi bakımından faydalı bir süreç oldu diyebilirim. Pandemi sürecinde en çok etkilenen alanlardan biri de turizm oldu.  Biz özellikle bu alanda daha yoğun hizmet verdiğimizden dolayı otellerimizi kapattık. Fakat bu süreç içerisinde çalışanlarımızı işten çıkarmadık. Çünkü çalışanlarımız bizim için çok değerli yol arkadaşlarımız olduğundan onların bu zorlu süreçte ayrıca mağdur olmasını istemedik, dedi. 

‘’Sağlık Bakanı Koca Süreci Çok İyi Yönetti’’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Pandemi sürecini çok iyi yönettiğini dile getiren İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç, ‘’Bildiğiniz gibi ben İstanbul’da ikâmet eden Van’lı bir iş adamıyım. Van’ın salgın sürecindeki sayısal verilerini tabii ki işin uzmanları özellikle İl Sağlık Müdürümüz diğer İlçe Sağlık Müdürlerimiz daha iyi değerlendirirler fakat gözlemlediğim kadarıyla halkımızın bu konu da daha bilinçli ve dikkatli olması sevdiklerimizin sağlığı açısından daha büyük önem arz ediyor. Tabii bu hiç kimsenin tahmin edemeyeceğinden daha hızlı ve yoğun yaşanan bir süreç olması sebebiyle bu gündem içerisinde en çok emek veren başta sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza, hemşirelerimize diğer bütün alanlarda çalışan kamu personelimize sizin vesileniz ile teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın süreci çok iyi yönettiğini düşünüyorum. İran-Van sınır kapısının kapatılması memleketimize salgının bulaşmasını önlemek açısından yerinde bir karar olmuştur diye ifade edebilirim’’ dedi. 

‘’Milletvekillerini, STK Başkanlarını, Bürokratları Konuk Ettik’’
Ramazan Ayı boyunca birçok Milletvekilini, Sivil Toplum Başkanını, Bürokratını Canlı Yayına konuk eden Aydinç, ‘’Bildiğiniz gibi biz değerli ailem ile beraber Ramazan ayı boyunca İnstagram canlı yayınları ile neredeyse her akşam Van’lı hemşehrilerimizin evlerine konuk olduk. Hem var olan süreci değerlendirdik hem de gerek iş gerek siyasi alandan bir çok misafir ağırladık. Kentimizde yaşanan birçok sorunun tekrar gündeme gelmesine vesile olduk. Sorunların çözümü noktasında tekrar çağrılarımızı yeniledik ve çözüm bulmasını halk adına talep ettik. Tabii bu süreç bildiğiniz üzere sosyal mesafeyi koruma adına herkesin evlerine kapanmasını gerektiren bir süreç olduğundan özellikle sokağa çıkma yasaklarının bir birini takip ettiği günlerden geçmemiz sebebiyle Sivil toplum Kuruluşları olan Dernek ve Vakıflarımızda özellikle ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerinin dağıtıldığını söyleyebilirim fakat yeterli mi tabii ki yeterli değil “dedi. 

‘’Van’da Birlik, Beraberlik Ruhu Yok’’
İstanbul’da ciddi bir yatırım yapan ve yüzlerce kişiyi istihdam eden Vanlı İş insanı Hasan Aydinç, ‘’Her ne kadar işlerimiz nedeniyle İstanbul’da bulunsam da beni tanıyanlar hiç bir zaman memleketimizden kopmadığımızı bilir.  Biz Van’a gönülden bağlı bir aile olduğumuzdan dolayı rahmetli babamızın hayrına yaptırdığımız Hacı Süleyman Aydinç Camii’yi de doğduğumuz Gölardı Köyümüze yaptırdık.

Buradan Tabi bulunla beraber her platformda memleketimizin sahip olduğu doğal kaynakların yanı sıra tarihi ve kültürel zenginliğinin daha çok ön plana çıkması için adeta bir kültür elçisi gibi çalışmaya devam ediyoruz.  Ancak bu takdir edersiniz ki tek başımıza olacak bir durum değil bunun için bütün kurum ve kuruluşların özellikle Vakıf ve Dernek yöneticilerinin daha aktif ve birleştirici bir şekilde çalışmalarını gerektiriyor. Fakat özellikle yaptığımız canlı yayınlar ile edindiğim izlenimler neticesinde, ne yazık ki Van İçin ne Siyasi ne de diğer kurum ve kuruluşların özellikle dernek ve vakıfların gerekli vizyon ve sinerjiye sahip olmadığını birlik ve beraberlik ruhuna uygun hareket etmediklerini üzülerek ifade etmek durumundayım. Çünkü kalkınan şehirlerimize baktığımız zaman bir çok kaynağa sahip olmasına rağmen Van’ın Türkiye’nin her alanda hep gerilerde olması beni son derece üzüyor nitekim her şehrin İstanbul’da örnek veriyorum; gerek Emitt fuarları gerekse Yenikapı ve Maltepe miting alanlarında ki tanıtım günlerine dahi katılamıyor, dolayısıyla toplum nezdinde hak ettiği ilgiyi görmüyor. Gördüğüm kadarıyla Van özelinde ki söz sahipleri sadece şahsi menfaatleri doğrultusunda hareket edip toplumsal faydayı göz ardı ediyorlar. Tabii ki gerçekten elini taşın altına koyan hemşehrilerimiz olsa da sayı bakımından çok yetersiz konumdayız. Tabii bizler tüm eksiklik ve aksaklıklara rağmen memleketimizin çok iyi seviyelere geleceği inancımızı kaybetmeden çalışmaya devam etmeliyiz ki birlikten kuvvet doğurarak daha müreffeh bir Van hayalimizden asla vazgeçmemeliyiz. İnanıyorum ki Van’ımız için güzel günler yakındır’’ dedi.  

‘’İnsanlara Yardım Etmeyi Seviyorum’’
Siyasetle ilgili düşüncelerim ise, bildiğiniz üzere benim yakın geçmişte milletvekilliği için bir müracaatım olmuştu. Şimdi bakıyorum da o zaman olmadığında üzüldüğünüz şey için sonrasında iyi ki de olmamış diyebiliyorsunuz. Bu nasip işidir, Cenab-ı Hakk’ın takdiridir, dolayısıyla ben zaten tabiatım gereği insanlara yardım etmeyi, ne olursa olsun gücüm yettiğince elimden geleni yapmayı çok seviyorum bu doğrultuda ileride ne olur, zaman neyi gösterir şimdilik bilemiyorum’’ bu vesile ile önce şahsınıza ve sizin gibi değerli tüm gazeteci arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, gelecek günlerin tüm insanlığa sağlık, bereket ve huzur getirmesini diliyorum “ şeklinde konuştu.

Yorumlar (17)
Yazık insanoğlu yazık 1 ay önce
Kesin önümüzdeki seçimde aday adayıdır zemin hazırlıyor
Müslüman 1 ay önce
Seni tanımam etmem hayrında günahında senin ama camii yapmışsın bizene Van eskiden kaliteliydi bu para herkese gitti ya ama herkesede yakışmadı vAllahi yakışmadı rabbim parayı malı mülkü makamı yakışanlara Nasip etsin Amin !!!
Fılankes 1 ay önce
Vana sahip çıkmak cami yaptırmak mı oluyor anlamadım? İş, istahdam, yatırım yapmanın ne demek olduğunu milletimiz zaten bilmiyor deyip cami yaptırıp dini duyguları istismar etmek. Daha güzel açıklanamazdı, tebrikler
vangölü 1 ay önce
evet haklısın anca vanda vanlimi kaldı hepisi tüydu göç doldukça doldu zaten onlarında umrunda değil balık baştan kokar 8 tane vekil var onlarida herkes biliyo
İbrahim Erdinç 1 ay önce
Hacı Hasan kardeşimi yakınen tanıyan biriyim ve aynı zamanda akrabamdır. Bazı yorumlara bakıyorum gerçek ismi ile yorum yapmayıpda farklı isim ile karalayacı yorum yapan, yalan iftira dolu mesajlarla Aydinç ailesini karalamaya çalışıyorlar. Onlara buradan soruyorum. Gerçek kimliğiniz ile eleştirin, kimsenin bir şey dediği yok.
1) Akrabalarını SGK sız çalıştırmış diyenler ispat etmek zorundalar. İstanbul gibi bir yerde işçinin SGK sız çalıştırma imkanı var mı?
2)Sadece kendi köyünde camii yapmadı, aynı zamanda inşaatı devam eden kuran kursu ve yatılı yurdunu yaptırdığı gibi yakın zamanda inşAllah açılacaktır. Başka mescitlere ve kuran kursu yurtlarını da yardımları dokunmuştur.
3)Bu pandemi sürecinde bir çok mağdur aileye gıda yardımı yapmıştır.
4)Bir çok eş, dost, tanıdık, akrabaların hayır ve şerrinde bulunduğu gibi gerekli maddi desteğini de vermiştir.
5)İstanbul gibi bir yerde akrabalarına sahip çıkarak ile almış ve ekmek kazanmalarını önce Allah sonra bu aile vesile olmuştur.
6)Hastalanan bazı bildiğim akrabaların bizzat tedavi masrafını karşılanmıştır.
7)İstanbula giden bir çok akrabalarını kendi otellerinde misafir etmiştir.
Aslında yazılacak çok şey var hepsini tek tek yazmaya gerek yok. Hasan Aydinç'i bilen biliyor. Allah kendisinden razı olsun. Eksikliğini vermesin. Dünya ölümlüdür herkes yaptığının hesabını mahşerde verecektir.
Saygılar
Yalan dolan 1 ay önce
Kendi akrabaları bile sigortasız sgk sız çalıştırıp üstüne hastalandıklarında onların parasını kesen en ufak hatada kapı önüne koyan yalanlarla dolu bir röportaj olmuş siz ve sizin gibi vanlılar olmaz olsun hayatınız yalan riya aldınız nefes bile haram
Yalan dolan 2 1 ay önce
İstanbul gibi işyerinde sgk sız çalıştırmak imkansız demişsin eğer bu yalansa esas sen yalansın kendi kuzenini bile sgk primini ödemeyip emekli olmasına fırsat vermemiş fabrikada yaralandığı için raporlu geçen gün sayısı kadar parasını kesen bunun gibi bin tane örnek veririm ben doğruları ifşa ediyorum adımın lüzumu yok gerçekleri Allah biliyor emin ol bu aydinç ailesinin yüz karası aile Allah huzurunda hesap veremeyecek
Sedo 1 ay önce
Cami yaptım demek ye son moda olsa gerek
haci 1 ay önce
cami yaptık köyün nüfusu 50 bile değil kaldıki yaptığın camiyide bakımsızlığa terkettiğini biliyoruz ayrıca yardımdan birlikten bahsedecek en son aile sizsiniz akrabalarınızı günde 14 saat çalıştırıp sgk bile yapmadığınızı herkes biliyor insanlar gerçek yüzünüzü bilse insan içine çıkamazsınız
Pandemi 1 ay önce
Pandemi sürecinde dağıttık dediği erzak emin olun 50 tl lik bile değildi kendisinden 1000 kat daha az zengin olan veysel aydinç tüm akrabalarına 300 tl yardım yaptı ve bunu kimseye reklam bile etmedi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 04:46
Öğle 12:17
İkindi 16:11
Akşam 19:38
Yatsı 21:17
Puan Durumu
Takımlar O P
1. BANDIRMASPOR 28 60
2. ANKARA DEMİRSPOR 28 57
3. GMG KASTAMONUSPOR 28 53
4. TUZLASPOR A.Ş. 28 53
5. SAKARYASPOR A.Ş. 28 51
6. KIRŞEHİR BELEDİYE SPOR 28 47
7. VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ 28 44
8. UŞAK SPOR A.Ş. 28 44
9. PİSERRO KAHRAMANMARAŞSPOR 28 41
10. ERGENE VELİMEŞE SPOR 28 37
11. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 28 36
12. SİVAS BELEDİYE SPOR 28 36
13. BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 28 35
14. EYÜPSPOR 28 29
15. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 28 28
16. NİĞDE ANADOLU FK 28 17
17. ELAZIĞSPOR 28 16
18. KARDEMİR KARABÜKSPOR 28 6
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21