Wanhaber / Haber Bülteni
 
Van YYÜ ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, ERÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gonca Büyükmıhçı ile YYÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Alp katıldı.


 
Söz konusu protokol gereğince, iki üniversite arasında bilimsel ilgi alanlarının ortak değerleri üzerinden akademik araştırmaların ve projelerin yapılması; ortak bilimsel konferans, kongre, sempozyum, seminerler, çalıştaylar, panellerin düzenlenmesi; iki üniversite arasında akademisyen etkileşiminin teşvik edilmesi ve ek protokollerle öğrenciler için yaz okulu ve staj konusunda işbirliklerin artırılması amacıyla imzalar atıldı.    
 
Üniversiteler arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekilen imza töreninde protokol, her iki üniversite için hayırlı olması temennilerinde bulundu.
 
İmza töreni, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’un karşılıklı hediye takdimlerinin ardından fotoğraf çekimi ile son buldu.