WanHaber-Fatma Öztürk 

Van’da yerel seçim hareketliliği devam ederken İnşaat Yüksek Mühendisi iş insanı Faruk Görünüş AK Parti’den Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı ve bunu resmen duyurdu.

Görünüş, aday adaylığını duyurduğu açıklamada şunları dile getirdi;

“Van kadim bir şehirdir. Tarih boyunca içerisinde birçok medeniyet barındırmış eşsiz bir yerdir. Cennetten bahçelerle süslenmiş bu şehre sevdalanmamak mümkün mü? 

Bu coğrafya nice bilim insanlarına ve nice ilim insanlarına ev sahipliği yapmıştır. Van Gölü’nün eşsiz güzelliğinde, Bahçesaray’dan Erciş’e, Başkale’den Çaldıran’a nice güzel insanlar yaşamıştır bu coğrafyada.”

“EN İDEAL ADAY OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM”

Kentin sorunlarına çözüm üretecek en ideal adayın kendisi olduğunu belirten Görünüş, “Mesele kentin tüm sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümünde yeterli bilgi, birikim ve teknik donanıma, sosyal ilişkilerde amasız ve fakatsız herkesin tam güvenini ve sevgisini kazanacak bir kişiliğe, kenti turizmden tarıma, ulaşımdan altyapıya, yapılaşmadan sanayileşmeye ve daha birçok konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın arzu ettiği seviyeye taşıyabilmek ise.Mesele kentin sorunlarının çözülmesi ve kentin gelecek 50 yılının bugünden planlanarak güvence altına alınması ise.

Mesele sosyal belediyeciliğin omurgasını oluşturan teknik belediyeciliğin sağlam temellere dayandırılması ise, mesele depremlerden kuraklığa, ulaşımdan altyapıya, tarımdan hayvancılığa, turizmden kaliteli istihdama kentin tüm sorunlarına vakıf olmak ve bu sorunları bilimsel, teknik ve toplumsal değerleri gözeterek çözmek ise. İşte tüm bunları ve daha fazlasını başarabilecek teknik donanım, bilgi birikim, cesaret ve yeteneğe sahip en ideal aday olduğumu buradan bir kez daha özellikle belirtmek istiyorum.” İfadelerine yer verdi.

“VAN’I YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK BİR YEŞİL KENT YAPMAYI HEDEFLİYORUM”

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan ve bir Kürt genci olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Faruk Görünüş, ifadelerine şu şekilde devam etti;

“Nasıl ki Türkiye cumhuriyetinin bir vatandaşı olmaktan gurur ve onur duyuyorsam, bir Kürt genci olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. Ülkemi seviyor, ülkemin bölünmez bütünlüğünden, doğusundan batısına kardeşçe, huzurla, eşit, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktan yana olduğumu bilmenizi istiyorum.

20 yıllık meslek hayatımda birçok altyapı, üst yapı, su, çevre düzenlemesi, peyzaj, yol, ulaşım, turizm, kültür, sanat, spor ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldım. Çalışma sürem boyunca şehrimin tüm sorunlarına vakıf olmakla beraber, çözüm noktasında başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve siz saygıdeğer hemşerilerimin desteğiyle Van’ı yaşam kalitesi yüksek bir yeşil kent yapmayı hedeflediğim için; Bugün Ak Parti Genel Merkezinde, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu gerçekleştirdim.”

Editör: Ramazan Çetin