Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 12. Kalkınma Planı'nda konuştu.

Yılmaz açıklamasında, "Seçim sonrası kurda önemli bir hareketlilik yaşandı. Oldukça önemli bir değişim oldu. Önümüzdeki dönemde böyle bir haraketlilik beklemiyoruz. Bununla ilgili bir hedefimiz yok. Emeklilikte yaş yükseltilmesine ilişkin bir çalışmamız yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ayrıca "Türkiye’de şu anda 4.7 milyon yabancı var. Türkiye’deki Suriyeli sayısı 3.3’e düşmüş. ifadelerini de kullandı.

Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Cevdet Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla TBMM’ye sunulan ve 3 birleşimde görüşmelerini gerçekleştirdiğimiz 12. Kalkınma Planımız çerçevesinde bugün de değerli milletvekillerimizin görüş ve önerilerini dinledik.

Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün yapılan oylamanın ardından, TBMM Genel Kurulu’nda yapılacak olan görüşmelerle süreç tamamlanmış olacak.

Kapsayıcı, ufuk açıcı ve ülkemizin gerçekleriyle uyuşan 12. Kalkınma Planımızın, ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, plana görüş ve önerileri ile katkıda bulunan tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Kaynak: MYNET