Wanhaber / Haber Bülteni

Edremit Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ‘Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl ilki düzenleniyor.

‘Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması’ konulu yarışmanın amacına ilişkin yapılan açıklamada; “Van-Edremit’in doğal güzelliklerini, mevsimsel bir perspektiften tüm ülkemizle tanıştırmak, Van’ın turizmindeki yerini güçlendirmek ve turizmine katkı sağlamak, Edremit ilçesinin sosyal, kültürel ve beşeri yapısını objektifler aracılığıyla yansıtmak” olduğu belirtildi.

Van’ın Edremit ilçesinin kültür, insan ve yaşam, tarih, el sanatları, tarım, mimari, doğal yaşam ve doğasının konu alınacağı yarışmanın jüri üyeliğini ise Ali İhsan Öztürk, Aslı Erciyes Tosun, Murat Doğan, Murat Cacim, Musa Talaşlı, Nadir Buçan, Savaş Onur Şen ve Özkan Bilgin yapacak.

Yarışma başvurusu 25 Ekim 2023 tarihinde başlayıp 6 Kasım 2023 tarihinde sona erecek. Tek kategoride yapılacak olan yarışmada birinciye 20 bin, ikinciye 15 bin ve üçüncüye 10 bin TL, mansiyon ödülü ise 5 bin TL, sergilenmeye layık görülen 40 fotoğrafa da 500’er TL ödül verilecek. Dron özel ödülü 5 bin TL ve belediye Instagram özel ödülüne de 3 bin TL ödül verileceği bildirildi.

Yarışma ile ilgili tüm detayların ise https://vanedremit.bel.tr web sayfasında yer aldığı belirtildi.