Wanhaber / Haber Merkezi

Van Valisi Ozan Balcı, Muhtarlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Balcı, mesajında; “1829 yılından beri mevcudiyetini koruyan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır ve 19 Ekim 2015 tarihli genelge ile Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.

Muhtarlarımız, halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçimle iş başına gelen ve demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan muhtarlarımız, köy ya da mahallelerde devletin tüm kurumlarının temsilciliğini yürütmekte çok önemli ve aynı zamanda zor bir görevi yerine getirmektedirler” dedi.

Van Valisi Ozan Balcı, mesajının devamında; “Özellikle; köylerde ve kırsal mahallelerde devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında, vatandaşlarımızın ise taleplerini devlet kurumlarına iletmesinde birinci derecede yetkili ve etkilidirler.

Bu vesileyle; Van'ınızda görev yapmış olup ebediyete irtihal eden Muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, geçmişte muhtar olarak halkına hizmet etmiş olan Muhtarlarımıza sağlık ve esenlik diliyorum. Halen aktif görevde bulunan değerli Muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerde başarılar dileyerek “Muhtarlar Günü“nü en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.