Vanspor Başkanı Yenitürk: Takım içinde dedikodu var

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, ligin ikinci yarısı hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Başkan Yenitürk, "Takım içerisinde dedikodu var. Gitmek isteyen futbolcular kanalıyla oluşturan bir dedikodu var kamp sürecimizi de kısa kesip, Van'a dönebiliriz" dedi.

VAN'DA SPOR 14.01.2021, 13:45 14.01.2021, 13:56 Seyit K.Bağrıaçık
Vanspor Başkanı Yenitürk: Takım içinde dedikodu var

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Vanspor'a acilen destek verilmesi gerektiğini belirten Başkan Yenitürk, forvet, stoper, kanat mevkileri için ellerinde güzel bir çalışma listesi olduğunu ifade etti. Vanspor'a sahip çıkılması halinde, istifa etmeye hazır olduğunu belirten Yenitürk, olağanüstü kongre için Dernekler Masası'na başvuruda bulunduklarını söyledi.

"ZOR ŞARTLAR BİZİ BEKLİYOR"

El birliği ile Vanspor'u bir yerlere getirebileceklerini belirten Yenitürk, "Teknik heyetimize ve futbolcu kardeşlerimize, devreyi ikinci sırada bitirdiğimizden dolayı, zor şartlarda özverili mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz, Sayın Hüseyin Çelik ağabeyimiz, Sayın Fettah Tamince ağabeyimiz, Cemalettin Şevli, Çağrı Silahtaroğlu, Levent Cankurtaran kardeşimiz, Veysel Parin, Seyithan İzsiz ve yönetimde yanımızda olan bütün arkadaşlarıma, yine Antalya'da bizim birçok sıkıntımıza koşan, araç, otel desteğinde bulunan Ferman Yıldırım ağabeyimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha güzel bir yerde bitirmek isterdik. Bazı şansızlıklar, bazı sahipsizliklerden, zor şartlara rağmen, teknik heyetimiz olsun, futbolcularımız olsun, çünkü güzel mücadele vererek, 2'nci sırada bitirdik. İnşallah Vanspor, Vanspor taraftarları için iyi olur. Tabii ki çok sıkıntılarımız var. Biz takımın başına gelirken, bir yere kadar gidebiliriz, ondan sonra sıkıntı yaşarız, tıkanabiliriz, zor durumda kalabiliriz demiştik.  Vanspor, Van halkınındır. Türkiye'deki Vanlılarındır. Hiç kimse inkar edemez. Hiç kimse aksini konuşamaz. Herkes el birliği yaparak takıma destek vererek, bir yerlere getirebiliriz. İlk devreyi bitirdik. Pazartesi günü itibariyle Antalya'da toplandık. Bu anlamda Vanlı İşadamımız Fettah Tamince'ye çok çok teşekkür ediyoruz. Takımımızın 8-10 gün içerisinde konaklamasını ve bütün giderlerini üstlendi. Takımımız şuanda Rixos Hotel'dedir. Dün itibariyle antrenmanlarına başladı. Tabii ki sıkıntılar var, zor şartlar bizi bekliyor" dedi.

"DEDİKODULAR VAR KAMP SÜRECİNİ KISA KESEBİLİRİZ"

7-8 transferle Vanspor'un şampiyon olabileceğini söyleyen Yenitürk, "15-20 gündür Türkiye'deki bütün Vanlı işadamlarımıza sesleniyoruz. Takımımıza 4-5 nokta atışı transfer yaparsak, 3-4 tane de alternatif dediğimiz zaman 7-8 transferle bu takımımız ben inanıyorum şampiyon olur. Ama ne yazık ki biz transfer yapamıyoruz. Ciddi sıkıntılarımız var. Başladığımız günden bu yana spor malzemeleri, medikal malzemeleri, covid-19 testleridir, konaklamamızdır, ulaşım, gıda giderleri, personel giderleri, tesisin giderlerini ve takımımızın bütün primlerini ödemişiz. Stat giderleri, güvenlik görevlilerinin, top toplayıcılarının ve görev alan personellerin ihtiyaçları, bunun gibi birçok gideri zaten karşıladık. Takımımızda birçok futbolcunun peşinatları ödendi. Bir kısım futbolcularımızın 3'ncü taksitleri de yatırıldı. Bazı futbolcularımızın ise 1'ci ve 2'ci taksitlerini de ödemişiz. Ödeyebildiğimiz kadar, gücümüz yettiği kadar giderlerimizi karşıladık. Sigortamızı, vergimizi ihmal etmişiz, yeri geldiği zaman iş yerimizdeki bazı giderlerimizi kışmışız ve tamamen Vanspor'a aktarmışız. Ama şuanda transfer yapabilmemiz için, çok özveri ile mücadele eden mevcut futbolcu camiamızın borcu dururken, alacakları dururken, kalkıp transfer yapmamız biraz etik olmaz. Çok fazla bir borcumuz kalmamıştır. Birinci devreden futbolculara 1 milyona yakın bir borcumuz vardır. Bunu da ödemeden transfer işine girersek, bu bize ciddi sıkıntılar yaşatır. Bugünde üzücü bir haber aldım. Takım içerisinde dedikodu var. Gitmek isteyen futbolcular kanalıyla oluşturan bir dedikodu var ve giden, kulübümüzden ilişiğini kesen oyuncularında takımımızın içerisine atmış olduğu bir nifak olabilir.  Bundan dolayı kamp sürecimizi de kısa kesip, Van'a dönebiliriz. Takım içerisindeki arkadaşların primleri niye ödenmiyor, ödemeden transfere mi gidilecek gibi bazı dedikodular var. Tabi bu konuda haklılık payları çoktur. Çok zor şartlar altında beklemesini de, sabretmesini de bildiler.  Yeri geldi para almadan da canı gönülden mücadele ettiler" diye konuştu.

"FORVET, STOPER, KANAT MEVKİLERİ İÇİN ELİMİZDE GÜZEL BİR ÇALIŞMA LİSTESİ VAR"
Kulüpten gitmek isteyen bazı futbolcuların dedikodu yapmaya çalıştığını söyleyen Yenitürk, "Ben inanıyorum bu fikir yine onların aklında olan fikir değil. Bu arkadaşlarımıza 2'nci devre başlamadan, bütün ödemeleri yapılacak, kafalarını rahatlatacağız ki biz rahat edelim. Ben inanıyorum ki bu kulübümüzden ayrılan arkadaşlar veyahut kulüpten gitmek için bahane arama çabası içerisindeler. Bazı kulüplerin futbolcularımıza olan ilgisini biliyoruz. Şuanda takımımızda oynayan futbolcuları başka takıma verme gibi bir lüksümüz yok. Bunların da bir huzursuzluk yaraşmış olduğunu düşünüyorum. İnşallah bunlar çözülür. Arkadaşlarımızın ödemelerini yaparız ve transfere de rahat gireriz diye ümit ediyorum. Görüşme yaptığımız futbolcular var. Forvet, stoper, kanat mevkileri için elimizde güzel bir çalışma listesi var. Ama önceliğimiz mevcut futbolcularımızın kafalarını rahatlatmak. Bunları rahatlatıp, öyle transfere girmemiz lazım.  Maddi anlamda da şuanda çalışmalarımız devam ediyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Mutlaka destek gelecek. Bundan hiçbir şüphemiz yok. Sponsorlarımız mutlaka olacaktır. Görüşmelerimiz olumlu gidiyor. Buradan Sayın Valimize bir kez daha sesleniyorum: Takımımız hayatı söz konusudur. Futbolcularımızın rahat etmesi lazım ve transferde geç kalmamamız gerekiyor. Zaten Sayın Valimiz her platformda destek vereceğini ifade ediyor. Ondan hiçbir şüphemiz yok. Bu hafta içerisinde Sayın Valimizden iyi bir destek bekliyoruz. İnşallah buda olur ve takımımız sekteye uğramadan, aynı hızla devam eder diye ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

"VANSPOR İÇİN GEREKİRSE İSTİFA BİLE EDEBİLİRİM"

Sponsorluk görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen Yenitürk, "İsim, göğüs ve sırt sponsorumuzla görüşmelerimiz devam ediyor. Büyük ihtimalle devre başlamadan bunlar sonuçlanacaktır. Hüseyin Çelik ağabeyimizin görüştüğü ve ardından Kolordu Komutanımızın aradığı, Türkerler Holding ile görüştük. Genel Müdürümüz Sami Kovancı Bey bu hafta yönetim kurulu toplantısında, netleştirip bize dönüş yapacaklar. Van'daki işadamlarımızdan şuana kadar herhangi bir dönüş olmamıştır. Onlarda vardır. Sadece gerekçe Servet Yenitürk ise, bu takıma sahip çıksınlar ben bir hafta içerisinde istifa etmeye bile hazırım. Dernekler Masası'na olağanüstü kongre için müracaatımızı yaptık. İnşallah bu pandemi sürecinde önümüze bir engel çıkmaz. Düzgün bir şekilde kongre yapılır. Kongreye talip olacak arkadaşlarımız var ise, geç kalmasınlar. Bir hafta içerisinde üyeliklerini bekliyoruz. Aday olabilmek için üye olmaları gerekiyor. Vanspor'u sevmeyenler, Vanspor'un geriye gitmesini isteyenler, Van, Vanspor düşmanlarını kastetmiyorum. Onlarla zaten işimiz olmaz. Vanspor'un başında benim olmam sıkıntıysa, kendimi sıkıntıya sokmuşum, kendi işyerlerimi sıkıntıya sokmuşum. Ama Vanspor için gerekirse istifa bile edebilirim. Yeter ki el birliği ile Vanspor'a sahip çıkılsın. İstifa etsem de Vanspor'un yanında olacağıma söz veriyorum. Yine gücüm yettiği kadar, destek vermeye hazırım. Yeter ki Vanspor'a sahip çıkılsın. Ben sonuna kadar varız" dedi.

"VANSPOR'U YALNIZ, SAHİPSİZ BIRAKMAYALIM"

başkan Yenitürk konuşmasının devamında, "El birliği, güç birliği yapıp, bu takıma sahip çıkmamız gerekiyor. Taraftarlarımız haklı olarak, transfer istiyor. Transfer olursa ben inanıyorum bu takımımız şampiyon olacaktır. Transfer olmazsa bile bu takımımızın ruhu, gücü vardır. Yine şampiyonluk mücadelesi verecektir. Direkt şampiyon olamasak bile play-off'larda yine umutluyuz. Güçlü birliği yapalım, hep birlikte bu takımı şampiyon yapalım. Bu anlamda Sayın Valimizden, işadamlarımızdan biraz daha duyarlı olup, özen göstermelerini bekliyoruz. Vanspor'u yalnız bırakmayalım, Vanspor'u sahipsiz bırakmayalım.  Vanspor, Van'ın her şeyidir. Vanspor'un bugünlere gelmesini, hep birlikte başardık. İnşallah Vanspor'un etrafında kenetleniriz. İnşallah kongreye izin verilir ve güzel kadro ile güzel bir yönetimle, bu takımı şampiyon yaparız. Kırşehir maçında yaşanan kural hatasından dolayı tekrar itirazda bulunduk. TFF yanlış bir karar vermiştir. Tahkim Kurulu itirazımızı ret ederse, Uluslararası Futbol Federasyonu'na kadar itirazımızı hazırlamışız. Oraya kadar gideceğiz. Mutlak süratle 3-0 hükmen puanımızın verilmesi gerekiyor. Bu anlamda taraftarızımın da desteğini bekliyoruz. Güç birliği, el birliği yapmak zorundayız. Bu fırsat bir daha elimize geçmez. Vanspor'u layık olduğu yere getireceğiz. Burada kazanan Van olacaktır" ifadelerine yer verdi. Van Bölge Gazetesi

banner92
Yorumlar (10)
KARA KOBRALAR 2 gün önce
BAŞKAN YETER ARTIK BU PLAN PROJE NEDİR KARDEŞİM BIRAK SENDE KURTUL VAN SPORDA SENDEN KURTULSUN AMA MÜMKÜN DEĞİL SEN BIRAKMASSIN MİLLETEN PARA İSTEYE İSTEYE MAHVOLDUN BÖĞLE YÖNETİMMİ OLUR BÖĞLE BAŞKANLIKMI OLUR YAPAMIYORSUN. HANİ KİM NE KADAR PARA VERDİİ VERMEZ ÇÜNKÜ SEN GÜVEN VERMİYORSUN
ali ertuş 2 gün önce
bırak git servet yeter bıktık
Y.Duru 2 gün önce
Haklı olarak maddi destek istiyor başkan. Van Valisi ve Vanlı iş adamlarının Vanspor'a sahip çıkması maddi destek vermesi şarttır. Hele bu tarihte
Ahmet ASLAN 2 gün önce
kara kobralar,ali ertuş çok biliyorsanız servet yenitürk takımı size versin siz yönettin...
Ghhu 2 gün önce
Önceki seçimde çok iyi başkan adayı vardı servet bey niye bırakmadınız hatta ortaligida karıştırınız sizin desteklediğiniz aday kazansın diye
KARA KOBRALAR 2 gün önce
AHMET ASLAN SEN VAN SPORLU DEĞİLSİN SEN BELLİ SERVET SPORLUSUN SANA DİYECEK BİRŞEYİM YOK
Gerçek vansporlu 2 gün önce
Ahmet aslan kardeşim ağzına yüreğine sağlık kardeşim benim
seracettin KARACA 2 gün önce
biraz vijdan biraz insaf sizleri kınıyorum sizler bu ilin dostu olamazssınız servet bey gelmeden takım nerdeydi yüreğiniz yetiyorsa siz gelin bi boyunuzu görelim ayıptır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:15
Öğle 12:21
İkindi 14:55
Akşam 17:17
Yatsı 18:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. EYÜPSPOR 19 47
2. VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ 19 37
3. TURGUTLUSPOR 19 36
4. SAKARYASPOR A.Ş. 18 34
5. KIRŞEHİR BELEDİYE SPOR 19 33
6. PAZARSPOR 19 33
7. KIRKLARELİSPOR 19 30
8. BODRUMSPOR A.Ş. 19 29
9. SERİK BELEDİYESPOR 18 28
10. TARSUS İDMAN YURDU 19 27
11. SİVAS BELEDİYE SPOR 19 26
12. KARACABEY BELEDİYE SPOR A.Ş. 19 26
13. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 19 24
14. PENDİKSPOR 19 20
15. KARATAY TERMAL 1922 KONYASPOR 19 19
16. GMG KASTAMONUSPOR 19 19
17. MAMAK FK 19 19
18. TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR 19 18
19. BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 19 14
20. KARDEMİR KARABÜKSPOR 19 -1
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 17 33
5. Alanyaspor 18 30
6. Hatayspor 17 28
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 17 26
9. Antalyaspor 18 24
10. Sivasspor 18 23
11. Başakşehir 18 23
12. Konyaspor 18 22
13. Göztepe 18 22
14. Kasımpaşa 17 22
15. Malatyaspor 17 21
16. Rizespor 17 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 17 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Liverpool 17 33
3. Man City 16 32
4. Leicester City 17 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Southampton 17 29
8. West Ham 18 29
9. Aston Villa 15 26
10. Chelsea 17 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 16 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 18 5