Mhp'nin Kızılcahamam Kampı Sona Erdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile gerçekleşen görüşmeler için hükümeti eleştirerek, "Olan biten tüm bu karanlık mizansenler Türk milletine büyük bir saygısızlık ve hakarettir. AK Parti'nin

SİYASET 13.01.2013, 14:30 13.01.2013, 14:30
Mhp'nin Kızılcahamam Kampı Sona Erdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile gerçekleşen görüşmeler için hükümeti eleştirerek, "Olan biten tüm bu karanlık mizansenler Türk milletine büyük bir saygısızlık ve hakarettir. AK Parti'nin PKK'yı aklama, temize çıkarma ve müşfik hale getirme gayretleri, İmralı canisiyle birlikte çetesini affetme hazırlıkları, milletimiz aleyhine eşi ve benzeri görülmemiş bir mağlubiyetin habercisi niteliğindedir" dedi.
MHP'nin Kızılcahamam'da dün başlayan Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekilleri toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir basın toplantısı düzenledi. Zamanın Türk milletinin lehine işlediğini belirten Bahçeli, "Neresinden bakarsak bakalım, ülkemizin hali vehamet ötesindedir" dedi. Siyaset anlayışının kutsalları dinamitlediğini ifade eden MHP lideri Devlet Bahçeli, "Başkent Ankara'nın ruhu İmralı dayatmalarıyla, Kandil dağı talepleriyle dağlanmıştır" diye konuştu. "AK Parti yönetiminin milli tehlike sinyalleri veren dış politikadaki zaaf, tutarsızlıkları ülkemiz üzerinde gözü olanların iştahlarını daha da kabartmıştır" şeklinde konuşan Bahçeli, şunları söyledi:
"Bu şartlar altında, partimizin Merkez Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ve milletvekillerimizin katılımıyla 11-13 Ocak tarihleri arasında Kızılcıhamam'da düzenlediğimiz geleneksel hale gelen toplantılarla ülkemizin meselelerini masaya yatırmış bulunuyoruz. Bugün de bu toplantılarımızın son günündeyiz. Buradaki görüşmeler ve karşılıklı fikir alış verişleri çok şükür başarılı ve oldukça da verimli geçmiş, müştereken alınan kararlar siyasetimize şevk ve katkı vermiştir. Bu çerçevede; partimizin TBMM grup faaliyetleri, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmaları, dış politikadaki uygulamalar, ekonomideki son gelişmeler, gelecek yıl yapılacak mahalli idareler seçimleri ve bölücü terörün ulaştığı seviyeyle birlikte süren ihanet müzakereleri gündemimizin ana konuları arasında bulunmuştur.
Ayrıca değerli bilim insanları ve alanlarında uzman şahsiyetler muhterem arkadaşlarımı bilgilendirmişlerdir. Dün ve bugün devam eden toplantılarımızla birlikte, önümüzdeki süreçte izleyeceğimiz siyaset stratejilerinin omurgası ve muhteviyatı belirlenmiştir. Şüphesiz çalışmalarımız çok yararlı ve hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bu itibarla müsterih ve memnunum."
"MHP TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEYE HAZIR VE HAZIRLIKLIDIR"
Kızılcahamam kampının başarılı geçtiğinin altını çizen Bahçeli, "Birlikte önümüzdeki süreçte izleyeceğimiz siyaset stratejilerinin omurgası ve muhtevası belirlenmiştir" dedi.
MHP'nin Türkiye'yi yönetmeye hazır ve hazırlıklı olduğunu dile getiren Bahçeli, "Toplumsal ve ekonomik istikrar uçurumun kenarına kadar getirilmiş, sosyal uyum ve denge bozulmuş, bu coğrafyadaki varlığımızın teminatı olan milli güvenlik mülahazaları sulandırılmış, daha iyi hayat beklentileri karamsarlığa dönüşmüş, birlikte yaşayabilmenin teminatı olan adalet duygusu, toplumsal ahlak anlayışı kaygı verici düzeyde aşınmıştır. AK Parti hükümeti yönünü çoktan kaybetmiş ve güvenirliğini uzun zaman önce yitirmiştir. Bölücülük AK Parti ile tahakkuk etmiş, biten terör AK Parti ile ayaklanmıştır. Milletimizin kalp atışları AK Parti ile zayıflamış, devletimizin istikrarı AK Parti ile kaybolmuştur" şeklinde konuştu.
"BAŞBAKAN'IN ZİHNİ MELEKELERİ ASKIDA"
MHP lideri Bahçeli konuşmasının bir bölümünde ise Başbakan Erdoğan'ın hem BDP ile gerçekleştirdiği görüşmeleri eleştirdi. Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kendisi tam bölen olarak işbaşında, tam ayıran olarak vazifesini gönül huzuruyla yerine getirmektedir. Israrla terörle mücadele, siyasetle müzakere sözlerini sürdürmektedir. Burada aklımıza, Başbakan Erdoğan'ın zihni melekelerinin askıda olduğu, değilse bile ferasetinin tamamıyla tıkandığı hususu gelmektedir. Terörle mücadele, siyasetle müzakere sözleri ne anlama gelmektedir? Düne kadar ağzına ne geliyorsa söylediği, hakaretler yağdırdığı, terörün parçası olarak ilan ettiği ve nekrofiller diye suçladığı BDP midir gösterdiği adres? Başbakan siyasetle müzakere derken neyi anlatmakta ve neyi ima etmektedir?
Bölücü terörün yörüngesine çivilenmiş olan BDP ise şayet kast ettiği, o halde bugüne kadar yenilir yutulur türden olmayan sözlerini nereye koyacak, nasıl tevil edecektir? Başbakan Erdoğan İmralı'da müebbet hapis cezasıyla hükümlü olarak yatan terör suçlusuyla müzakere yaptığına göre, caniyi siyasetçi olarak mı görmekte, böyle mi kabullendirmeye çalışmaktadır? Bu nasıl bir bakış, bu nasıl bir Başbakanlık yapmaktır? Hatırlatmak isterim ki, Başbakan İmralı'nın, Kandil'in değil, Türkiye'nin siyasi sorumluluğunu taşımaktadır. Aklını başına alması, teslimiyetçi kirlilikten, baş eğen kölelikten ve her topu kalesine alan yenilmişlikten arınması lazımdır.
Cezaevindeki bir terör mahkûmunun siyasetçi mertebesine çıkarılması en hafif ifadeyle helalin haramla lekelenmesi ve karıştırılması anlamına gelecektir. Tüm sözlerinden tornistan yapan, bölücülüğü markalaştıran, 'U' dönüşleriyle, çarklarla, sapışlar meşhur olan, akla karayı birbirinden ayıramayacak kadar basireti bağlanan birisinin Türkiye'yi yönetmesi hepimiz adına utanç vericidir. Ümit ederim ki bunun telafisi ve tamiri demokratik yollardan mutlaka sağlanacaktır."
İMRALI İLE GÖRÜŞME
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile gerçekleşen görüşmeleri de gündemine aldı. Bahçeli, "Sözde barışın sağlanması, ateşkesin temin edilmesi, silahların bırakılması ve teröristlerin sınır dışına çıkarılması eksenli yürütüldüğü iddia edilen pazarlıklar kuşku ve güvensizlikleri alabildiğine tırmandırmıştır" derken, "Olan biten tüm bu karanlık mizansenler Türk milletine büyük bir saygısızlık ve hakarettir. AK Parti'nin PKK'yı aklama, temize çıkarma ve müşfik hale getirme gayretleri, İmralı canisiyle birlikte çetesini affetme hazırlıkları, milletimiz aleyhine eşi ve benzeri görülmemiş bir mağlubiyetin habercisi niteliğindedir" değerlendirmesinde bulundu.
Barış sürecine rağmen PKK'nın eylemlerinden vazgeçmeyeceğini savunan Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:
"PKK, bundan sonra da eylemlerinden vazgeçmeyecek, bilhassa havaların ısınmasıyla inlerinden çıkan, yuvalandıkları yerlerden harekete geçen militanlar can almak için bir kez daha silaha sarılacaklardır. Bunu bilmek ve ileri sürmek için kâhin olmaya gerek yoktur. Türkiye böylesi bir tabloyu sayısız kere yaşamış, kışın yavaşlayan ve hız kesen terörist faaliyetler bahar aylarıyla birlikte eski gücüne yeniden kavuşmuştur. Mücadeleyi askıya alan müzakereyi de rehber yapan AK Parti zihniyeti, insanlıkla bağ ve bağlantısını koparan PKK'nın dümen suyuna girdiğinden gerçeklerden tamamen kopmuş ve uzaklaşmıştır.
PKK'nın kiralık cinayet örgütü olduğunu, bölgesel ve küresel çapta değişik ülkelerin çıkarına uygun olarak yönlendirildiğini, suikast ve saldırılarla efendilerinin talimatlarını yerine getirdiğini görmezden gelen AK Parti zihniyeti, hem kendisini hem de Türk devletini karanlık bir tünelin içine sokmuştur."
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN DEVLETİ TEKDİR, BÖYLE KALACAKTIR"
MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Afrika ziyaretine gönderme yaparak İmralı ile görüşmeleri eleştirirken, "Afrika seyahatinde kabile danslarıyla keyiflenen Başbakan Erdoğan, Türk milletini gördüklerinin seviye ve konumuna getirmek için her şeyi yapacaktır. Ancak buna izin vermemiz herkes bilsin ki, söz konusu bile olmayacaktır" dedi. Bahçeli, MHP'nin cesaretle, vatan aşkıyla, millet sevdasıyla ve milli mücadele ruhuyla her tür saldırıya göğüs gereceğini ifade etti.
"PKK'lı teröristlerin ve İmralı canisinin affı, arkasından da siyasete taşınmaları AK Parti'nin gizli ajandasında olanlardan bir kısmıdır" diyen Bahçeli, Türk milletinin dört temel tehditle karşı karşıya olduğunu söyledi. Bahçeli bu tehditlerin ise, Türk milletinin varlığına yönelik tehdit, birliğine tehdit, sosyolojik ufalanma ve dağılma ile siyasal parçalanma tehdidi olduğunu söyledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasının sonunda ise, şunları kaydetti:
"Son söz olarak diyeceğim tekraren şudur; Türkiye Cumhuriyeti'nin devleti tektir, böyle kalacaktır. Ülkesi, milleti ve bayrağı birdir, böyle olmaya devam edecektir. Cumhuriyet'in temel ilkeleri yaşayacak, AK Parti'ye rağmen yaşatılacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, ecdadımızın muhteşem eserleri ne pahasına olursa olsun dimdik ayakta kalacaktır.
Unutulmasın ki Türk milleti el, etek öperek değil; muhasım güçlere, düşman unsurlara el ve etek öptürerek bu coğrafyayı vatanlaştırmıştır. Bundan dönüş yoktur."
(AT-ÖK-Y)

13.01.2013 14:30:23 TSI

Yorumlar (0)
-1
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sakaryaspor 21 48
2. 1461 Trabzon FK 21 43
3. Sivas Belediyespor 21 40
4. Afjet Afyonspor 20 37
5. Bodrumspor 21 37
6. An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 21 37
7. Somaspor 20 35
8. Çorum FK 21 34
9. Silahtaroğlu Vanspor FK 20 32
10. Ankaraspor 21 31
11. Serik Belediyespor 21 29
12. İnegölspor 21 27
13. Diyarbekirspor 21 25
14. Etimesgut Belediyespor 21 25
15. Turgutluspor 21 23
16. Adıyaman FK 20 19
17. Sarıyer 21 18
18. Ergene Velimeşespor 21 18
19. Kahramanmaraşspor 21 12
20. Niğde Anadolu FK 21 7
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12