Eski Bakan Hüseyin Çelik'ten Vanspor açıklaması: Mutluluk duyuyoruz

Eski Milli Eğitim Bakanlarından Hüseyin Çelik, başarılı gidişatını sürdüren Vanspor'un kente heyecan kattığını belirterek mutluluk duyuyoruz dedi.

VAN'DA SPOR 16.12.2020, 17:04 16.12.2020, 18:20
Eski Bakan Hüseyin Çelik'ten Vanspor açıklaması: Mutluluk duyuyoruz

Van'da yayın yapan bir internet televizyonunun canlı yayınına bağlanan Eski Milli Eğitim Bakanı ve Van Milletvekili Hüseyin Çelik, Vanspor’un bugünlere gelmesi ve Van’a heyecan katması kendilerini son derece mutlu ettiğini vurguladı.

Herkesin Vanspor’a destek olması gerektiğini vurgulayan Çelik, Vanlı olarak, Van’da yaşayan biri olarak Vanspor’un başarısının kendisini mutlu ettiğini belirtti. Türkiye’nin en büyük gölünü bünyesinde bulunduran Van’ın dünyanın en güzel şehri olduğunu söyleyen Çelik, Vanlıların Van’ın kıymetini bilmesi gerektiğini söyledi.

“VANSPOR’UN BUGÜNLERE GELMESİ VE VAN’A HEYECAN KATMASI HEPİMİZİ SEVİNDİRİYOR”

Van’a yürekten bağlı olduğunu ifade eden Çelik, “Her ne kadar Van’dan uzak olsam da gönlüm hep Van’dadır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ben bir Vanlı olarak, Van doğumlu bir insan olarak, Van’da büyüyen, Van’ın ekmeğini yiyen, suyunu içen ve 3 dönem şerefle milletvekili olarak temsil ettiğim Van’a sadece sözde değil, gerçekten yürekten bağlıyım. Bütün Türkiye’de olduğu gibi Van’ımız da zor günler geçiriyor. Van özellikle koronavirüsten dolayı ekonomik olarak, özellikle İran ticaretinin kapanmasıyla birlikte sıkıntılar yaşıyor. Bütün bu olumsuzluklar içerisinde Vanspor’un bugünlere gelmesi ve Van’a heyecan katması hepimizi sevindiriyor. Servet Yenitürk gerçekten başkan olduğundan beri Vanspor’a bir şahsiyet kazandırdı ve özellikle kendi şahsi servetinden, gelirinden büyük katkılar sundu. Servet Bey bunu yaparken, Vanlı olarak biz de elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekiyor. Eğer bizimde karınca kararınca bir emeğimiz olmuşsa, bir katkımız olmuşsa, bundan bahtiyarlık duyarım” dedi.

“BİR VANLI OLARAK, KULÜBÜN BAŞARISI BENİ MUTLU EDER”

Van esnafının da ekonomik olarak zor günler geçirdiğini belirten Çelik, “Van’ın esnafını, tüccarını da çok yadırgamıyorum. Ekonomik şartlar hiç iyi değil. İnsanların önemli bir kısmı siftah bile edemiyor. Fakat bütün bu zorluklara rağmen Servet Yenitürk başkanlığında, yönetimde olan arkadaşlar, Van’ın ileri gelenleri üzerlerine düşenleri yapıyor. Ben şuan fiili siyasetin içerisinde değilim ama dediğim gibi bir Vanlı olarak, Van’da yaşayan biri olarak kulübün başarısı beni mutlu eder. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada yapabileceğimiz ne olursa biz hemşehrilerimizin emrindeyiz. Ne zaman davet edildiysem her zaman Vanspor’un maçlarına gittim. İnşallah şampiyon olur ve beraber bunu kutlarız. Vanspor’un masrafları üst liglerdeki takımlara göre daha mütevazidir. Takıma şimdiye kadar destek veren 20 kişi ise, biz bu 20 kişiyi 100 kişiye çıkarırsak, insanların kendilerinden yaptığı fedakarlığı da küçültmüş oluruz. Küçük küçük fedakarlıklarla, küçük küçük katkılarla ama birçok el birden uzanırsa bu işin üstesinden geliriz diye düşünüyorum. Servet Başkanım başta olmak üzere, yönetimdeki arkadaşlara sabırlar, kolaylıklar diliyorum. Başarının tesadüfü olmaz. Başarı ter kokar. Durup dururken, inşallah takımımız iyi olur demekle, inşallah demek, Allah demektir. Allah’ta diyor ki benim kullarımdan kim iyi çalışırsa beni onu başarılı kılarım. Bugün gâvurların maddi olarak bizden üstün olmalarının sebebi onlar bizden daha disiplinli çalışmışlar. Bizde çalışırsak, gayret gösterirsek, işin gereği neyse onu yaparsak, birbirimize çelme takmazsak başarırız. Van şuanda Doğu Anadolu’nun en büyük yöresine sahip ama İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e göre nispeten küçük bir yöreye sahiptir. Bizim gibi memleketlerde maalesef dedikodu ve çekememezlik fazladır. Birisi bir şeyi başardığı zaman biz onun ayağından tutup çekmeyi, eteğinden tutup çekmeyi marifet olarak kabul ederiz. Hâlbuki bir hemşerimiz eğer bir fedakârlık yapmışsa ve güzel bir şey yapmışsa, başarmışsa hiç olmazsa onu takdir edelim. Destek olmuyorsak hiç olmasa köstek olmayalım” ifadelerini kullandı.

“VAN’IN KIYMETİNİ BİLMEMİZ GEREKİYOR”

Van’a karşı objektif olmadığını söyleyen Çelik, “Gönül köprüsünün patenti bana ait. Benim bakanlığım döneminde biz Doğu ve Güneydoğu’dan Batı’ya, Batı’dan Doğu’ya 100 bin öğrenci taşımıştık. Birbirlerinin evlerine misafir olmuşlardı. Çok anlamlı olmuştu. Van tarihi özellikleri olan bir şehir, Van tabi güzellikleri olan bir şehir, Van Erzurum kadar soğuk değil, Diyarbakır kadar da sıcak değil. Türkiye’nin en büyük gölünü bünyesinde bulunduran Van, hakikaten dünyanın en güzel şehridir. İnsan kendi şehrine karşı objektif olamaz. Ben Van’a karşı tabii objektif değilim. Ama şunun altını çizmek isterim. Ben Yeni Zelanda’dan, Avusturalya’dan, Karadağ’a kadar dünyanın neredeyse birçok ülkesini gördüm. Ama dünyanın neresine gittiysem ben Van’ı özledim. Dolayısıyla Van’ın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Eğer bir çivi çakabiliyorsak, o çiviyi çakalım. Ama hiçbir zaman yıkmayalım. Hasetlik duygularımızı ön plana çıkarmayalım, paylaşımcı olalım ve destek olalım. Bunu yaparsak birçok şeyi başarırız. Ben bir dönemde Gaziantep milletvekilliği yaptım. Gaziantep’te sanayi odası, ticaret odası, ilin bakanı, ilin milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, borsası, esnaf ve sanatkârı, Gaziantep ve Gaziantep’in menfaati söz konusu olduğu zaman sağ, sol demez, yan, kenar demez hepsi yürek birliği yapar ve bunu da koparırlar. Ben bir dönem Gaziantep’teki bu faaliyetlere öncülük etmiş birisi olarak söylüyorum. Bu Van’da niye olmasın. Gaziantep’in başardığını Van niye başarmasın. Bundan dolayıdır ki Gaziantep şuanda 7’nci organize sanayi bölgesini kuruyor. Başarının hiçbir zaman tesadüfü olamaz. Gayret lazım, emek lazım, çaba lazım, yürek birliği lazım, bilek birliği lazım, bunlar olmazsa olmaz. Bizim Vanlı hemşehrilerimize 24 saat hem kapımız, hem telefonumuz, hem yüreğimiz açık. Üç kapıda açıktır. Bunu böyle binsinler” diye konuştu.

“VANSPOR’UN DAHA İYİ YERLERE GELMESİ İÇİN ÇABALIYORUZ”

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e katkılarından dolayı teşekkür eden Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk ise, “Sayın Bakanımız gerek 3. Lig’de, gerekse işimdi bizlere büyük katkılar sundu. Şuanda da Vanspor için önemli arayışlar içerisindedir. Her zaman Vanspor’un yanında yer almaktadır. Kendisine emeğinden dolayı teşekküre diyorum. Hep birlikte el birliği ile inşallah Vanspor’umuzu bir üst lige çıkaracağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Vali Yardımcımızla, Edremit ve Tuşba Belediye Başkanlarımızla görüştük. Kolordu Komutanımızla görüşme gerçekleştireceğiz. Vanspor’un daha iyi yerlere gelmesi için çabalıyoruz. Yönetim Kurulu üyelerimizle önümüzdeki günlerde İstanbul’da bazı görüşmeler yapacağız” dedi. Van Bölge Gazetesi

Yorumlar (12)
MEHMET SELİM SEVEN 2 yıl önce
Van da Bakanlığınız döneminde fiziki yapı itibariyle nitelikli okullar yaptınız.Ama maalesef Van da nitelikli eğitim yok.
burakvan 2 yıl önce
vanspora desteginizden dolayı tesk ederiz sagolun
KARA KOBRALAR 2 yıl önce
SAYIN BAKAN ÖNCÜLÜK YAPSIN BÜYÜK BİR BAĞIŞ YAPSIN DA GÖRELİM SERVET BEY GÜVEN VERMİYOR İLK ÖNCE TOPLAM BORÇ AÇIKLANIR SONRA DA YARDIM YAPILIR SERVET BEY KENDİSİ BATMIŞ KENDİSİNE PARA TOPLUYOR KENDİSİ SÖĞLEDİ CANLI YAYINDA BATTIM BURDAN VAN SPORA BAĞIŞ YAPAN HERKESE SESLENİYORUM İLK ÖNCE TOPLAM BORÇ NE KADAR O ÇIKARILSIN SONRA GEREKEN YARDIMI GERÇEK VAN SEVDALILARI YAPACAKTIR BUNDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPEİ OLMASIN İKİNCİ ÖMER GÜLÜŞTÜR VAKASI YAŞANMAMAMSI İÇİN FİKRİM BU SAYGILAR
Yeşil 2 yıl önce
Sayin bakanim sayin bakanım VAN sizi çok arayacak van a verdiginiz hizmetlerden sonra kimse demesin vanda yeni hizmetler projeler yapildi.ALLAH yar ve yardimciniz olsun.
Baran 2 yıl önce
O zaman vanin bütün büyük iş adamları yatırımını batıya yapmasın gelsin yapsın laf yapmayın her şeyi guruyoruz
Metin Göl 2 yıl önce
Biz sizin kıymetinizi bilmedik. Van şimdi sahipsiz kaldı. Sizin yaptığınız hizmet özelikle eğitimde vana can suyu oldu.sagolun varolun.siz hükümete iken vanımızın sorunları hemen çözülüyordu.insAllah tez zamanda layık olduğunuz yere gelirsiniz bakanım. Vanda sorun çok çözecek kapasite yok.
Vahh ki ne vah 2 yıl önce
Ne alaka
VANTEPLİ 2 yıl önce
vansporda güzel şeyler oluyor tebrikler vanspor başarıda emeği olanlardan Allah razı olsun sayın bakanımız asıl Vantepli olan hüseyin ÇELİK bakanımıza Gaziantebe olan övgüsünden dolayı teşekkürler saygılarımla VANTEPLİ İDRİS
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 20 39
5. Adana Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 21 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Gaziantep FK 21 25
10. Alanyaspor 21 25
11. Karagümrük 20 23
12. Ankaragücü 20 22
13. Kasımpaşa 21 22
14. Sivasspor 21 21
15. Antalyaspor 20 21
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 21 18
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15