Trabzonspor Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı

Trabzonspor, Teknik Direktörü Ünal Karaman ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

SPOR 07.06.2019, 10:48 07.06.2019, 10:48
Trabzonspor Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlenen imza törenine kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu'da hazır bulundu.
İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan başkan Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon teknik direktör Karaman'la konuştukları zaman uzun bir süreçten geçileceğini ifade ettiklerini belirterek, "Bir yeniden yapılanmada altyapıya önem veren oradan yetiştirdiği futbolcuları Trabzonspor ilke ve ülkülerini benimsemiş aynı aidiyet duygusuyla hizmet edecek olan bir kadroyla kurgusuyla ileriye taşımak için hep birlikte çalışmaya başlamıştık" dedi.

"Hocamıza teknik direktörlük ötesinde yükler yükledik"

Yaşanan süreçte Karaman'a teknik direktörlüğün üstünde ve ötesinde yük ve sorumluluk yüklendiğinin de farkında olduklarının altını çizen Başkan Ahmet Ağaoğlu, zor ve sıkıntılı süreçleri camia olarak atlatmaya çalıştıklarını belirterek, "Herkesin fedakarlık yapması gerekiyordu. Bu anlamda hocamıza çok teşekkür ediyorum. Tamam başkanlık da Trabzonspor'da biraz sıkıntılıdır, zordur ama en zor olanı Türkiye'de teknik direktörlüktür, hele Trabzonspor'da bu çok daha zor ve çok daha farklıdır. Allah'a şükür belirli bir noktaya kadar getirdik. Hem teknik heyetimiz hem oyuncularımız çok büyük özveri gösterdiler. Bundan sonrası için biraz daha önümüz temiz, önümüzü biraz daha süpürerek biraz daha umut ve biraz daha farklı bakarak inşallah kafamızdaki düşüncelerimizin hem kulübün idari yapısına hem de sahaya yansıtabilecek bir pozisyonda olabileceğimizi düşünüyorum. Hocamızla biraz uzun sürdü. Yaklaşık olarak 2 aydır sürekli olarak profesyonelle kadro yapılanmasını, altyapının yapılanmasını nasıl şekilleneceği, nasıl daha efektif olarak çalıştıracağımızı çok uzun zaman hatta Ramazan ayında da sabah 6'lara kadar birlikte münazara ettik.

Bütün arzumuz camianın gurur duyacağı beğeni ile izleyeceği bir profesyonel kadro oluşturmak. Ve bunun devamlılığını, sürdürülebilirliğini sağlamak. Allah inşallah mahcup etmez. Hocamız yönetim olarak her şeyiyle güvendiğimiz, inandığımız, sağlam karakterli ve yönetimin işini kolaylaştıran bizimle birlikte aynı düşünce yapısına sahip olan ve aynı özveriyle hizmet eden bir insan. Trabzonspor'un bu tür şansları da var.

Trabzonspor'a gönül vermiş insanların farklı duyguları bir tarafa bırakıp Trabzonspor'un zor dönemlerinde hizmet etmek ve Trabzonspor'un sıkıntılı süreçten çıkması için elinden gelen gayreti sarf eden insanlar var camianın içinde. Zaten bu kadar ağır sıkıntılar yaşayan bir kulübün ayakta kalması mümkün olmazdı. Hocamız da kulübün bu neferlerinden birisi. Bizimle beraber tekrar 2 yıllık birlikteliği imzaladığı için Hocamız çok teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı. 

"Hocamızın yanındayız"

Başkan Ağaoğlu, deneyimli teknik direktörün her zaman destek olacaklarını aktararak, "Kendisine yönetim adına şu sözü veriyorum, her şeyiyle arkasındayız, yanındayız, sağındayız, solundayız. Ama her şeyden önemlisi birlikte ve yan yanayız. Bu hocamızın arkasındayız lafı, Türk futbol aleminde zaman zaman farklı yorumlanır ama şöyle söyleyeyim; hocamızla birlikte sloganımız yan yanayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcısı olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun" diye konuştu.

"Görüştüğümüz oyuncular var"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transferde 3 milyon Euro'nun üzerinde bir bonservis bedeli ödemelerinin söz konusu olmayacağını belirterek, "Görüştüğümüz oyuncular var, yüzde 80-90 anlaşma noktasına yaklaştığımız, oyuncular var. Görüşmelerimizin devam ettiği oyuncular var. Politikamız ise, mevcut yönetimin başlı başına almış olduğu bir karar değil. UEFA'nın FFP anlaşmalarına da sadık kalmamız doğrultusunda. Bizim bu sene 2-3 maksimum 3 milyon Euro'nun üzerinde bonservis bedeli ödeme şansımız yok, öyle bir şey yaptığımız anda kulübün geleceğine kulüp başkanı olarak ihanet etmiş olurum. Bu açık ve nettir. Kulübün geleceğini karartmış olurum. Sadece borçlanma açısından değil. Takımımızın TFF'nin lisans yönetmeliği ve UEFA'nın yönetmeliğinin dışına çıkarak ihanet etmiş olurum" değerlendirmesini yaptı.

Başkan Ağaoğlu, izleme ekibi ve teknik heyetin transferle ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Paranız yoksa niye geldiniz deniyor, başkan dediğin transfer yapar' deniyor. Yapılan transferde kulüp şampiyon olmuş kadar sevinen bir kitle oluşturduk maalesef. Bonservisi olmayan mümkünse veya bonservis bedeli olarak maksimum 6 transfer ya da 7 transfer gençleri de buna dahil ederek harcanacak para 3 ama ben da 2 ile sınırlamak niyetindeyim. Böyle bir transfer politikası izleyeceğiz. İsimler üzerine son derece hassas çalışıyoruz. İzleme ekibimiz, teknik heyet. Hocamız hiçbir zaman için bir günden bugüne tek isim empoze etmişliği yoktur. Biz de mali kriterler ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz"

Ellerindeki kadroyu muhafaza etmek istediklerini dile getiren Ağaoğlu, gelecek yıl ile ilgili de şu ifadelere yer verdi:

"Kadroya takviye yapmak ve mücadelemize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz ama gerçeklerden de uzaklaşmamamız lazım. Siz zirve için mücadele ederken en az 4-5 takım daha zirve için mücadele edebiliyor. Camianın önüne gerçekler konulduğu zaman, iyi niyet ve özveriyle hareket edildiği zaman iyi şeyler oluyor. Gerçeklerle yola çıkmak ve o şekilde devam etmek zorundayız. Sadece temel atıldı. 5 katlı binanın sadece temeli atıldı bu sene. Bu temelin üzerine 5. katı koyamayız. Eğer çok mahir ustalarla taşeronlarla çalışırsak belki 2. katını tamamlayabiliriz. Onun için sabır ve destek. Başka bir beklentimiz yok. Bu sabır beklentisi içinde Trabzonspor hiçbir zaman zirve yarışından kopmayacak. Kadromuzu muhafaza edeceğiz. Bu sene biz bu kadrodan oyuncu verme düşüncesinde değiliz. Rakamlar konuşulmuş, Lille'den teklif geldi doğrudur. Bana göre de Lille kulübünün verebileceği maksimum paraya yakın bir para teklif edilmiştir. Ama zaten öyle bir paraya bu kalibredeki oyuncuları gönderme şansımız yok. Bu bir, ikincisi oyuncularımıza önümüzdeki sezon içerisinde bu kadroda ihtiyacımız var. Paramız var mı, yok. Ama inancımız var. Hedeflerimiz var. Dolayısıyla o hedefler doğrultusunda taviz vermek düşüncesinde değiliz."

Ünal Karaman: "Zorluklar imkanları doğurdu"

Teknik Direktör Ünal Karaman bir sezon boyunca oyuncularıyla sevinci, hüznü paylaştıklarını belirterek bulundukları yerin önemli bir derslik olarak geçtiğini söyledi. Trabzon'un farklı bir şehir olduğuna değinen Karaman, "Eğer dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsak, bu şehir her şeyiyle farklı bir şehir" dedi.
Karaman başta yönetim kurulu olmak üzere kendilerine destek veren herkese de teşekkür ederek, "Onlar olmazsa biz olmayız. Bizim hem profesyonel manadaki yaşayışımızı hem de hayat standartlarımızı kolaylaştırmak için camiaya iyi hizmet verebilme noktasında hep önümüzü açtılar, önümüzü süpürdüler, önümüzde pislik bırakmamaya gayret gösterdiler. Bu anlamda başkanıma, yönetim kurulu arkadaşlarıma ve bütün emekçilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Zorluklar imkanları doğurdu”

Trabzonspor'a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Karaman, zaman zaman yaşanan zorlukların bazen imkan ve fırsatları da beraberinde getirdiğini dile getirdi. Sorumluluklarını da bildiklerini söyleyen Karaman, şöyle konuştu:

"Hiçbir zaman kaz tüyü yataklarda, mükemmel ortamlarda mükemmel maddi ortamlar sunulmadı bize. Geçmişte yaşadıklarımız ve bugüne baktığımda sporculuk duruşundan asla taviz vermeyen, her gün öğrenmeye gayret eden bir öğrenci grubum vardı. Öğrenmeye de devam edecekler, tıpkı bizler gibi. Biz de bu oyuncu grubu olduğu sürece saha içerisinde de mücadele eden taraftar grubu olduğu müddetçe şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Her oyuncu bizim için çok değerli. Bunun içerisinde bizim üzülerek gönderdiğimiz oyuncular da dahil bütün çabamız onları kazanma adına olur."

"Ben oyuncu istemem kriter belirlerim"

Teknik Direktör Ünal Karaman, yönetimden transfer anlamında oyuncu istemediğini sadece kriterleri belirleyerek ilettiğinin altını da çizerek, "Ben bir tane oyuncu istemedim. Ben kriter belirlerim. Bir, aile sıcaklığını sağlayacak oyuncu, iki bölgesel pozisyonda bizim ihtiyacımız olan takım kimyasına destek verebilecek oyuncu. Burada bizim profesyonellerimiz var onlar takip ediyorlar. Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, bu konuyla ilgili insanlar var, bunların değerlendirmesiyle beraber biz transfer politikasını oluşturacağız. Onların değerlendirmesiyle transfer politikasını belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı.  (İHA)

Yorumlar (0)
-4
açık
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sakaryaspor 15 35
2. Hekimoğlu Trabzon 15 33
3. Sivas Belediyespor 15 30
4. Çorum FK 15 28
5. An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 15 27
6. Bodrumspor 15 26
7. Afjet Afyonspor 15 25
8. Ankaraspor 15 25
9. Somaspor 15 25
10. Silahtaroğlu Vanspor FK 15 25
11. İnegölspor 15 21
12. Serik Belediyespor 15 20
13. Etimesgut Belediyespor 15 19
14. Diyarbekirspor 15 18
15. Turgutluspor 15 17
16. Sarıyer 15 12
17. Ergene Velimeşespor 15 11
18. Adıyaman FK 15 10
19. Niğde Anadolu FK 15 5
20. Kahramanmaraşspor 15 3
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7