Atleticolu Arda Süper Lig'de Yalnız O Takımda Oynarım !!!

Milli Futbolcu Arda Turan Ntvspor Yüzde 100 futbol programında Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in sorularını cevapladı. Turan: Atletico Madrid'te mutlu olduğunu kendini özel hissettiğini söyledi. Turan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a saygım var ama oynarsam Galat

SPOR 26.12.2014, 01:40 26.12.2014, 01:40
Atleticolu Arda Süper Lig'de Yalnız O Takımda Oynarım !!!

Arda Turan: Ben Galatasaray'ın yetiştirdiği bir evladım Türkiye'de oynarsam G.Saray'da oynarım. Turan Almanya'nın Bayern Leverkusen takımında oynayan Türkiye A Milli futbolcusu Hakan Çalhanoğlu'nu çok beğendiğini söyledi. Turan: Hakan'ın silahı var frikik konusunda çok iyi dedi.

 

 

 

 

 

İspanya'da Türkiye'yi başarıyla temsil eden milli yıldız Ara Turan, NTV Spor'da katıldığı programda birçok konuda açıklamalarda bulundu. "Hafta içinde Atletico'da çok mutluyum, burada bile bırakabilirdim" yorumunun hatırlatılması üzerine yıldız futbolcu, "Bu bizim işimiz. İşte insanların fikirleri değişebilir. Genç kardeşlerime iyi örnek olabildiğimi düşünüyorum. Karşılaştığım anne ve babalar oğlumuza çok iyi örnek oluyorsun. Benim için oralarda kalmak benim için doğru bir yol. Yetiştiğim kulübümü orada iyi temsil edeceğimi düşünüyorum" dedi.


"YURT DIŞINDA OYNAMAK BENİM ÇOCUKLUK HAYALİMDİ"

 

 


Dünyada tanınmasının güzel bir duygu olduğunu söyleyen Arda Turan, "Kolombiya'da veya dünyanın başka bir yerinde 'Turko' denildiğinde bu güzel bir duygu. Yurt dışında oynamak benim çocukluk hayalimdi. İyi bir şeyler yaptığımı düşünüyorum. 2017'ye kadar kontratım var. Şu anda takım değiştirmek için bir neden yok. Atletico Madrid, Avrupa'nın en iyi 5 kulübü arasında. Yeni stadı da yapılıyor. Ben orada kendimi güvende ve özel hissediyorum. Atletico Madrid'de olmaktan ve devam etmekten dolayı iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum" diye konuştu.


"İSPANYA'DA FUTBOLU ÇOK SEVİYORLAR"

 


Arda, İspanya'da insanların kendisine çok iyi yaklaştığını vurgulayarak, "Kamp olmadığı zaman dışarı çıkıyorum. Real Madrid formalı insanlar gelip 'Turko' diyerek fotoğraf çekiyoruz. Futbolu çok seviyorlar. Hafta sonu bir şölen var orada. İspanya'nın futbol sevgisi çok güzel. Tepkiler güzel olunca siz de kendinizi güzel hissediyorsunuz. Bir İspanyol gelip 'Çocuğum sizi çok seviyor' diyor. Bir İspanyol'un gelip bunu söylemesi çok güzel. İspanya'da medya olanı yazıyor. Magazin basını daha dikkatli" ifadelerini kullandı.


"İSPANYA VE TÜRKİYE LİGİ ARASINDA ÇOK FARK VAR"

 

 


İspanya ile Türkiye'yi de karşılaştıran Arda Turan, "Antrenmanlarda fark yok. Ancak oyunculardan geri dönüşü farklı. Ayhan Akman da geçenlerde İspanya'ya geldi. Biz de aynı taktikleri veriyoruz. Dürüst olmak gerekirse bence İspanya ile Türkiye ligi arasında çok fark var. Türkiye liginin çok geride olduğunu düşünüyorum. Oyun anlamında da gerideyiz. Fiziksel olarak gerideyiz ama taktik olarak da çok kopuk oynuyoruz. Uzun mesafelerde 70-80 metrelerde oynayan takımlarımız var. Git gel de çoğu oyuncunun performansı düşer. İspanya'da 5'e 2 oynarken bile sırılsıklam oluyorum" yorumunu yaptı.


"YURT DIŞINA GİDEN OYUNCULAR BAŞARILI OLUR"

 

 


Yurt dışına giden oyuncuların başarılı olabileceğini söyleyen yıldız oyuncu, "Başarılı olurlar; çünkü yüzde yüzlerini futbola verebilecekler. Çünkü burada sürekli bir şeylerle uğraşıyorsunuz. Hakkınızda söylenenler. Yanıt vermeyince doğru gibi algılanıyor. Orada sabah antrenmanını yapıyorsun. Sonra çayını içiyorsun, sonra siesta yapıyorsun. Orada fitneslar var. Bunlar daha çok vücudu uyarıcı bir uygulama. Zaten maçlardan önce reaksiyon çalışıyoruz. Senede 60 maç oynayan takımın deli gibi antrenman yapmasına gerek yok" diye konuştu.


"DÖNERSEM GALATASARAY'DA OYNARIM"

 


Milli yıldız, Türkiye'ye dönmesi halinde hangi takımı seçeceği konusunda ise, Allah bana dönmeyi nasip ederse Galatasaray'da oynarım'' yanıtını verdi.


"FENERBAHÇE'YE SAYGIM SONSUZ"

 

 


Fenerbahçe'den teklif alıp almadığı şeklindeki soru üzerine ise Arda Turan, "Zaman zaman aramızda böyle konuşmalar oldu. Fenerbahçe'ye saygım sonsuz. Fikrim biliniyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe'de oynamam diyorum. Galatasaray'da oynamak isterim. Galatasaray seyircisini duyduğum zaman insanın tüyleri diken diken oluyor. Kulübün istemezse Avrupa'da başka takımda oynarım" açıklamalarını yaptı.

 

 

 


Türkiye'de Avrupa'da oynayabilecek oyuncuların sorulması üzerine ise Arda Turan, "Gökhan Gönül, Caner, Selçuk ve Burak yüzde yüz oynayacak seviyedeler. Burak, doğru tamamlayıcı bir oyuncu. Doğru yönlendirilirse özel bir oyuncu. Atınç'ı çok beğeniyorum. Fiziği iyi olmasına rağmen, ayağını çok iyi kullanıyor. Gökhan Töre'yi çok seviyorum. Ama Gökhan Töre bire birlerde daha az top kaybetmeli ve daha iyi yönlendirilmeli" cevabını verdi.


"ATLETİCO BURAK'LA MADDİ KONULARDA ANLAŞAMADI"

 


Atletico Madrid'e oyuncu tavsiye edip etmediğiyle ilgili soruya da Arda Turan, "Burak'ı bana sordular. Ben de 'alın' dedim. Hakikaten Burak Yılmaz çok özel bir futbolcu. Biraz daha yönlendirilmesi gerekiyor. Ancak maddi konularda anlaşamadılar ve olmadı" dedi.

 

 

 


Geçen yılki takım arkadaşları Jose Sosa ve Diego Ribas'ın Türkiye'de oynadığın hatırlatılması üzerine Arda Turan, "Jose Sosa iyi ve yetenekli bir oyuncu. Diego çok özel bir oyuncu. Beraber oynadığımızda ben sağda o sol tarafta oynuyordu. Valencia'da ben solda Diego sağda oynamıştı. Öyle UEFA kupası kazanmıştık. Diego üst üste fazla maç oynamadı ve morali bozuk olabilir. Yoksa çok iyi bir oyuncu. Diego'nun oynamadığı için mutsuz olacaktır. Sosa da Diego gibi her yerde oynar. Atletico'da Simeone zaten onu tercih eder. Oyuncuların her yerinde oynamasını ister. Bu yıl ben, forvet de oynadım" ifadelerini kullandı.


"DIEGO, BEŞİKTAŞ'LA ANLAŞMIŞTI"


Eski takım arkadaşı Fenerbahçeli Diego Costa'yla ilgili bir itirafta bulunan Arda Turan, "Onunla konuştuğumda Beşiktaş ile anlaştığını ama bağları koptuğu için transferin gerçekleşmediğini söyledi" dedi.

 

 


Geçen yılki Şampiyonlar Ligi finalinden bahseden tecrübeli futbolcu, "Oraya hiç gelmeyelim. Lizbon için konuşmuyorduk ama 30-40 sene sonra içimde bir yara olarak kalacak. O kupanın ışıltısı gözümün önünde. Oynamayarak kendim için çok büyük fedakarlık yaptım. Bizim işimiz şu anda Leverkusen. Leverkusen maçında konsantrasyonumuzu üst düzey tutarsak, tur atlarız. Biz her maçı final olarak düşünürsek, haddimizi aşıp ilk günden finali düşünmezsek Şampiyonlar Ligi'nde final oynayabiliriz. Biz dünyanın her takımını yenebiliriz."

 

 


En iyi teknik direktörlük ödülünü Simeone'nin alması gerektiğini söyleyen Turan, "Futbolun her şeyi, umudu için Simeone'nin kazanması lazım. Başkalarına verirlerse haksızlık olur" diye konuştu.


"MESSİ DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK FUTBOLCUSU"

 


Messi'nin dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olduğunu vurgulayan başarılı futbolcu, "Messi uzay mekiği. Bir ara yere düştü bir yandan Messi'ye diğer yandan da topa vuruyoruz. Sonra bir baktık Messi gitmiş. Messi çok iyi bir çocuk" diye konuştu.


"GALATASARAY ŞAMPİYON OLSUN"


Türkiye Ligi'ndeki şampiyonluk favorisi ile ilgili soruya ise milli oyuncu, "Bana kalırsa Galatasaray olsun. Beşiktaş çok iyi oynuyor ama Galatasaray'ın şampiyon olmasını çok istiyorum" yanıtını verdi.


"OZAN TUFAN'I FENERBAHÇE'YE ÖNERMEDİM"

 


Ozan Tufan'ı Fenerbaheçe'ye gitmesi için yönlendirdiği haberlerini yalanlayan Turan, "Hayatın boyunca hiçbir kardeşime şu kulübe bu kulübe git demedim. Sadece Selçuk İnan ve Hamit Altıntop'a Galatasaray'a gel dedim. Çünkü o zamanlar onları ezeli rakiplerimiz de istiyordu. Ozan Tufan'ın bende bir telefonu bile yok. Ben Ozan Tufan'a Fenerbahçe'ye git demişim. Ozan Tufan'a Fenerbahçe'ye veya Beşiktaş'a git demedim. Sorarsa Galatasaray'a git derim" ifadelerini kullandı.


"KEŞKE OLAYLAR YAŞANMASAYDI"


Volkan Demirel'in Kazakistan maçı öncesi sahayı terk etmesiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Arda, şunları söyledi:

 


"Volkan'la soyunma odasında konuşmadım. Keşke olaylar yaşanmasaydı. Tam emin olmadığım bir konu. Olayın içeriğiyle alakalı maçtan önce tam bilgimiz olmadı. 'Bir şeyler duydum, biz işimize bakalım arkadaşlar' dedim. 'Çünkü çok önemli bir maça çıkıyoruz' dedim. Sadece maça konsantre olalım dedik."


"İNSAN HAGI'YE VE ALEX'İ ÖZLÜYOR"

 


"Türkiye'de neyi değiştirmek istersin?" şeklindeki soruya ise Arda Turan, şöyle cevap verdi:
"Kulüpler altyapıya yatırım yapsın. 30 milyon Euro transfer yapıyorsa 4-5 milyon Euro'yu altyapıya harcama şartı getirsinler. İspanya'da altyapıdan su gibi futbolcu çıkıyor. Zorunluluk yok. Çünkü bu kültür var ve geliyor. Yabancı futbolcu sayısı serbest olsun. İnsan, Hagi'yi ve Alex'i özlüyor. Sneijder de bu seviyede. Bu arada Demba Ba çok iyi; ama öteki takımlar da için çok iyi yabancı futbolcu görmüyorum." 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 19 38
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 20 25
10. Karagümrük 19 22
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Antalyaspor 19 21
14. Giresunspor 20 21
15. Hatayspor 19 20
16. Kasımpaşa 20 19
17. Sivasspor 20 18
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15