BAŞKAN ADAYLARI GÜLAÇAR VE ARVAS ERCİŞ'TE

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van’ın Erciş ilçesinde seçim bürosunu düzenlenen bir törenle hizmete açtı.

SİYASET 09.02.2014, 00:21 09.02.2014, 00:28
BAŞKAN ADAYLARI GÜLAÇAR VE ARVAS ERCİŞ'TE

Törene Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, Ak Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Fatih Çiftci, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan, Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Muradiye Belediye Başkan Adayı İbrahim Vanlı, Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu ile çok sayıda partili katıldı. Seçim bürosu açılışı öncesi Erciş Büyük Cami Meydanı’nda halkla buluşan Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar ile Erciş Belediye Başkan Adayı Arvas birlik,beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi. Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Mürsel Göral ve Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu’nun selamlama konuşmasının ardından konuşan Ak Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimlerde halkın destek ve duasıyla Erciş’te seçimi kazanacaklarını belirterek, ilçedeki eksik projelerin tamamlaması ve AK kadronun hizmetlerini sürdürmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. 

galeri.PNG

Daha sonra söz alan Ak Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas ise deprem tahribatından arta kalan bütün sıkıntıları vatandaşın ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle çözeceklerine ifade ederek, "Öncelikle 23 Ekim 2011 tarihinde yaşadığımız depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan her acı bize rabbimizdendir, baş göz üstüne kabul ederiz onu. Hamdolsun ki depremden sonra başta Sayın Başbakanımız, Bakanlarımız olmak üzere, bütün Türkiye tek vücut yanımızda oldular. Neredeyse aynı gün bütün ülkemiz birlik ve beraberliğimizi göstererek hep birlikte Erciş oldular, hep birlikte Van oldular ve sizler oldunuz. Acımızı paylaşan başta Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, hükümetimiz, sivil toplum kuruluşlarına ve tek vücut olmuş 75 milyon Türkiye halkına doğduğum büyüdüğüm ilk görev yerim olan şehrimden şükranlarımı sunuyorum" dedi.


Allah nasip ederse deprem sonrası kalan tüm sıkıntıları sizlerle beraber Sayın Başbakanımızın huzurunda desteğini alarak Allahın izniyle en güzel şekilde çözeceklerini ifade eden Arvas, "Bu kardeşiniz bildiğiniz gibi 2011 yılında değerli hemşerilerimize hizmet etmek kervanına katılmak arzusuyla bir girişimde bulunuldu. Van’dan milletvekili adayı oldum ama nasip olmadı. Yılmadık, durmadık görev verildi partimize il başkan yardımcısı teşkilatlardan sorumlu başkan olarak partimin emrinde görev yaptım. 30 Mart 2014 yerel seçimleri için Van Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına talip oldum. Benim gibi birçok dava arkadaşlarım ve kardeşlerim gerek büyükşehir ve gerekse ilçelerine aday adayı oldular. Öyle inanıyorum ki o kardeşlerim izzetli, onurlu, şerefli bir girişimde bulundular. Çünkü onlar dünya mazlumunun umudu olan Sayın Recep Tayip Erdoğan ve Ak Parti hareketinin yanında yer almayı tercih ettiler. Hamdolsun ki, bunca onurlu insanımıza hizmet etmek istediği bir hareketin içinde yer alıyorum. Umuyorum ve diliyorum ki rabbim sayın başbakanımıza ve siz değerli halkımıza karşı mahcup etmez. Erciş ilçemizde de biri birinden değerli 18 kardeşimin başvurusu olmuştu. Onların her biri benim için çok kıymetli ve değerlidir. Arkadaşlarımızın bu süreçte bize destek vereceklerine olan inancım tamdır. Ancak bu görev bize nasip oldu. Biz de bu göreve sizlerle birlikte el ele, omuz omuza yürüyeceğiz. Malumunuz ülkemiz ve bölgemiz hassas bir süreçten geçtiyor. Bir çözüm süreci yaşıyoruz. İnkarın, imhanın, asimilasyonun olmadığı evlatlarımızın cenazelerinin gelmediği, annelerimizin göz yaşlarımızın akmadığı anı yaşıyoruz. Kardeşlerim tam oldu bitti dediğimiz anda hükümetimiz ve Başbakanımız çeşitli engellemelerle karşı karşıya kaldı. Bu kardeşiniz her şeyden önce Başbakanımızın önderliğinde başlayan bu sürecin başarıya ulaşması için sizlerden destek talep ediyor. Çünkü 30 Mart sadece Ak Partinin kazanma süreci, sadece Osman Nuri Gülaçar’ın kazanma süreci veya sadece Abdulahat Arvas’ın Belediye Başkanı olma süreci değildir. 30 Mart, bölgemizin Türkiye’nin ve ümmetin seçimidir. Şahsıma bu görevin verilmesiyle omuzlarıma büyük bir yükün yüklendiğinin farkındayım. Bizden hangi beklentiler içinde olduğunuzu biliyoruz. Allah’ın izniyle bu kardeşiniz asla bir yanlışın içerisinde olmayacaktır. Size karşı mahcup olmayacaktır. Güveninizi sarsmayacak. Biz halka karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sizin desteğinizle Allah’ın izniyle güzel şeyler yapacağız. Asla sık düşünmeyecek, ideolojik davranmayacak, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bu şehirde yaşayan herkes bizim canımızdır, ciğerimizdir, kardeşimizdir. Hak ettiği hizmeti ulaştıracağız Allah’ın izniyle. Çünkü, biz insanı merkeze alan erdemli bir hareketin mensuplarıyız.


Kıymetli kardeşlerim; bunları birlikte yapacağız. Çünkü ortak akıl ve istişare bizim şiarımızdır. Hayal edecek, düşünecek ve hayallerimizi gerçekleştirmek için hiç durmadan koşmaya başlayacak ve sizinle birliklte devam edeceğiz. Çünkü bizim Erciş için hedeflerimiz var. O da yüksek standartları her alanda kalkınmayı hedefleyen ve hizmetlerde tüm hemşerilerimizi gözeten şeffaf ve adil bir yönetimdir. Önceliğimiz maddi ve manevi kalkınmayı gerçekleştirdiğimiz adil bir kentsel dönüşümü tamamlamış huzurlu ve güvenli yaşayan bir Erciş’i oluşturmaktır. Allah nasip ederse birkaç zaman sonra Büyükşehir projeleri ile bizim de size karşı çok güzel projelerimiz olacak. Zaman içinde o projelerimizi sizinle paylaşacağız. Allah’ın izniyle gayemiz ve amacımızda budur. Bu kardeşinize güvenin ve inanın. Bizler Erciş’e bey ve efendi olmak için gelmiyoruz. Bizler Erciş’e, hizmetkar için geliyoruz” şeklinde konuştu.

galeri.PNG

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar da konuşmasında Erciş'in yiğit insanlarının mertliklerini bugün yine ispat ettiğini bildirerek, " Bizler 2011 yılında Van ve Erciş’i vuran büyük bir acı yaşadık. O depremde yitirmiş olduğumuz canlara rabbimden rahmet diliyorum. Biz seçim büromuzun açılışa geldik. Ama bütün bir Erciş Allah aşkına bu ne muhteşem kalabalık bu ne yiğit adamlar. Hepinizden Allah razı olsun diyorum. Biz 11 yıllık Ak Parti hükümetleri döneminde hakikaten elimizi vicdanımıza koyduğumuz zaman eğer insanlığımız ölmemişse, eğer vicdan sönmemişse 11 yıllık iktidarımız döneminde Türkiye Türkiye oldu. Sağlıktan, ulaşıma, eğitimden, insan haklarına. Nereye el atsanız orada bir devrim var. Bu Ak Parti devrimidir. Bu Recep Tayyip Erdoğan devrimidir. Erciş’i yalnız bırakmayız. Birlikte Van’ız, birlikte varız diyoruz. Biz Erciş’ten vefa görmüşüz. Vefaya vefa gerek. İşte bundan dolayı da bizler hiçbir ayrım yapmadan, Allah’ın izniyle en büyük ilçemiz olan Ercişimize Abdulahat kardeşimle birlikte el ele, omuz omuza büyük hizmetler getireceğiz. Bu vesileyle Erciş’e bugün ve geçmişte emeği geçen bütün belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Söz everiyoruz. Israrla söylüyorum, Müslüman sözünün adamıdır. İşte biz de size söz veriyoruz. Allah’ın izniyle Büyükşehir ile beraber Ercişimizi kazandığımızda Erciş kazanacak, Van kazanacak ve biz bu şehre inanılmaz proje ve güzelliklerle bu şehrin vizyonunun değiştirivereceğiz. Hizmete hizmet katacağız. Bizler halkımızın hizmetkarı olamaya geliyoruz. Bizler garibanın kardeşiyiz. Fakirin kardeşiyiz. Mazlumların ve yalın ayakların kardeşiyiz. Ve aht ediyoruz söz veriyoruz bizler bu şehre inşallah çok büyük hizmetler getireceğiz. Abdulahat Arvas bizim kadeşimizdir. O bir Ercişlidir. Çocukluğunu burada geçirdi. Eğitiminin bir kısmını burada geçirmiş. Benim de 30 yıllık dostum ve kardeşimidir. 2011 de bu şehirde milletvekili adayımız. Şu an il başkan yardımcımız. Bir iş adamımız. Eğer Büyükşehir belediye başkanlığı adaylığında Başbakanımızın takdiriyle ben seçilmemiş olsaydım, tek numara, bir numara Abdulahat kardeşim olacaktı. Kardeşlerim oyunları bozun, tuzakları dağıtın. Abdulahat kardeşim için Ercişli değil ifadesini kullanıyorlar. Bu vicdansızlıktır. Kardeşlerim; bakın adamlar Tunceli’den aday getiriyorlar, Malazgirt’ten aday getiriyorlar, Ağrı’dan aday getiriyorlar. Ama sahipleniyorlar. Şimdi ben şerefli Erciş halkına sesleniyorum. Siz de Abdulahat kardeşime kardeş diyecek misiniz? Bizler Van ve ilçeleri için yapacağımız projeleri 16 Şubat’ta halkımıza ilan edeceğiz. Sizler buğun Erciş’e tarihi bir gün yaşattınız. Bugün ben Erciş ile şereflendim. Erciş ile gururlandım. Sizlere teşekkür az gelir. O yüzden ısrarla sizlere Allah razı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.


Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı alanda konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

galeri.PNG

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sakaryaspor 15 35
2. Hekimoğlu Trabzon 15 33
3. Sivas Belediyespor 15 30
4. Çorum FK 15 28
5. An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 15 27
6. Bodrumspor 15 26
7. Afjet Afyonspor 15 25
8. Ankaraspor 15 25
9. Somaspor 15 25
10. Silahtaroğlu Vanspor FK 15 25
11. İnegölspor 15 21
12. Serik Belediyespor 15 20
13. Etimesgut Belediyespor 15 19
14. Diyarbekirspor 15 18
15. Turgutluspor 15 17
16. Sarıyer 15 12
17. Ergene Velimeşespor 15 11
18. Adıyaman FK 15 10
19. Niğde Anadolu FK 15 5
20. Kahramanmaraşspor 15 3
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 14 21
7. Brighton 14 19
8. Leicester City 14 19
9. Tottenham 12 19
10. M. United 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7