Vanspor kongreye gidiyor

Bu sezon TFF 2. Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan B.Vanspor’da transfer görüşmelerinin devam ettiğini belirten Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, 27 Temmuz’da olağanüstü genel kurula gideceklerini ve yeni bir yönetim oluşturacaklarını söyledi.

GÜNCEL 10.07.2019, 10:23 06.09.2019, 19:21
Vanspor kongreye gidiyor

Bu sezon TFF 2. Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan B.Vanspor’da transfer görüşmelerinin devam ettiğini belirten Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, 27 Temmuz’da olağanüstü genel kurula gideceklerini ve yeni bir yönetim oluşturacaklarını söyledi. B.Vanspor’un isminin ve logosunun da değiştirileceği kongrede, nasıl bir yönetimin şekilleneceği ise merak konusu.

B.Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, TFF 2. Lig’de iyi bir takım kurulması için iyi bir yönetimin de şart olduğunu vurgulayarak, 27 Temmuz’da olağanüstü kongre kararı aldıklarını dile getirdi. Yenitürk, 7 transfer yapmayı düşündüklerini söyleyerek, üç sporcu ile anlaştıklarını, bugünlerde sözleşme imzalayacaklarını belirtti. Başkan Yenitürk, altı sporcu ile yollarını ayırdıklarını, Teknik Direktör Hasan Erkin Şimşir ile devam kararı aldıklarını anlattı.

KULÜP BAŞKANI GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

B.Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir otelde kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Yenitürk, B.Vanspor olarak TFF 3. Lig’den TFF 2. Lig’e yükseldikten sonra gazetecilerle geç de olsa bir araya geldiklerini söyleyerek, “Sporcular, hoca ve takım izinde olabilir, ama bizler yöneticiler olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni sezonda ligde varlığımızı göstermek için gayretlerimiz sürüyor. Yeni yönetim oluşması için çabalıyoruz. Çünkü TFF 2. Lig daha zorlu bir süreç” dedi.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü anlatan Başkan Yenitürk, “Şu an görüşmekte olduğumuz 10 sporcu var. Ama on sporcuyu da transfer edeceğiz diye bir düşüncemiz yok. Amacımız 4 ile 7 arasında net sporcu transferi yapmaktır. Nokta atışı transferler olarak bunu değerlendiriyoruz. Üç transferimiz kesinleşmek üzere. Ama henüz sözleşme imzalanmış değil. Sonuçlanan tek sözleşmemiz vardır. O da hocamız iledir. Hasan Erkin Şimşir hocamız ile bu sezon da devam edeceğiz. Hasan Hoca dört şampiyonluk yaşadı. Biliyorsunuz Afyonspor’u da TFF 1. Lig’e çıkarmıştı” dedi.

Teknik Direktör Hasan Erkin Şimşir’in takımı iyi bildiğini söyleyen B.Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, “Hocamızı başka takımlar da istiyordu. O bizimle devam etmek istedi. Yönetim ile yaptığımız istişare sonucu hocamızla devam kararı aldık. Çünkü hocamız hangi futbolcunun kalması, hangisinin gidecek olması konusunda net bilgilere sahiptir” ifadelerini kullandı.

“TRANSFERLERDE HOCANIN KARARI ÖNEMLİ”

Transferler konusunda hocanın takdirini dikkate alacaklarını söyleyen Başkan Yenitürk, tam olarak kaç transfer yapmayı düşündükleri ile ilgili soruyu yanıtlayarak, “Düşüncemiz yediye yakın transfer yapmaktır. En önemli mevkilerimizden biri forvettir. Mevcut forvetimiz devam edecek. Ama alternatif golcü almak lazım. Yine sol kanat, sol açıkta mutlaka iki transfer yapmamız lazım. Yine sağ kanat, orta saha ve libero mevkilerine de transfer yapılmasının elzem olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kaleci konusunda da önemli bir adım attık. Sol kanat ve kaleci transferimiz bitti diyebilirim. Ligde son on maçta gol yememiş bir kaleci ile anlaştık. En azından bizim mevcut kaleci kalitesinde biri. Geçen sezon bunun sıkıntılarını yaşadık. Kalecimiz sakatlandığı zaman, takım tedirgin oluyordu. Şimdi bu sorunun olmaması için adım attık” diye konuştu.

ALTI SPORCU İLE YOLLAR AYRILDI

Takımdan gönderilen sporcuları da açıklayan Başkan Yenitürk, “Hocamızın da düşüncelerini alarak Güney Tutcuoğlu ile yollarımızı ayırdık. Yine üçüncü ve ikinci kalecilerimizle yollarımızı ayırdık. Sol açıkta ve Osman Berk ile yollarımız ayırdık. Onlara da zarar gelmemesi, kendilerine takım bulmaları konusunda böyle bir karar aldık” ifadelerini kullandı.

B.Vanspor’un önceki Teknik Direktörü Feyyaz Uçar’ın yeni takımı ile anlaşması konusundaki soruları yanıtlayan Başkan Yenitürk, “Feyyaz Uçar ile Ankara’da görüştük. Kendisini bir-iki takım istiyordu. Van’ı sevdiğini, gitmesini istemediğimiz halde Van’da kalabileceğini belirtti. Biz de kendisinin başka bir takımla anlaşmasının, kendi geleceği açısından da faydalı olacağını belirttik. Dostluklarımızı koparmadan kendisiyle güzel bir şekilde ayrıldık. Bundan sonra da her konuda Van’a ve Vanspor’a destek olacağını dile getirdi. Kendisine de bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz” dedi.

23 TEMMUZ’DA TAKIMIMIZ VAN’DA TOPLANACAK

Takımın programını anlatan Başkan Yenitürk, “23 Temmuz’da yeni anlaştığımız ve önceki sporcu kafilemiz Van’da olacak. Antrenman çalışmalarımız Van’da devam edecek. 4 Ağustos’ta takıma izin vereceğiz. 5 Ağustos’ta kampa devam edeceğiz. 11-12 Ağustos’ta takım yine izinli olacak. 13 Ağustos’ta Erzurum’da kampa katılacağız. Erzurum’da 20’sine kadar kamp yapacağız. Dört hazırlık maçı planlıyoruz. Çünkü o tarihlerde birçok takım Erzurum’da olacak. Kampa basınımızı da davet etmeyi düşünüyoruz. Daha sonra yine takıma birkaç günlük izin verdikten sonra tekrardan Van’da bir araya geleceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni bir yönetim oluşması için çabalayacaklarını anlatan B.Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, “Bizim düşüncemiz takım belediye bünyesinden çıksın ve bu şehrin takımı olsun düşüncesiydi. Yeni isimlerin yönetime katılmasını istiyorduk. Şehri bütünleştirecek bir yönetim düşüncesiyle her yere teklif götürdük. Sivil toplum kuruluşları, işadamları, belediye, valilik ve çok farklı kurumlardan isimlerin katılmasını istiyoruz. Henüz isimler konusunda netlik kazanılmış değil” şeklinde konuştu.

B.VANSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

27 Temmuz Cumartesi günü saat 14.00’te Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda olağanüstü genel kurul yapılacağını anlatan Başkan Yenitürk, “Olağanüstü kongremizi 27 Temmuz’da yapacağız. Bu kongrede yeni bir yönetim oluşacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yönetime girecek isimlerin 100-150 bin TL bir katkı sunulması gerektiğini anlatan Başkan Yenitürk, “Bu katkı sunulmadığı takdirde şimdiden yönetime girecek arkadaşları açıklamanın manası yok. Çünkü maddi katkılar olmayınca işler yürümüyor. Gönüllü arkadaşlar çok, ama takıma destek sunacak arkadaşlar bizim tercihimizdir” diye konuştu.

İstanbul’da Vanlı işadamları ile görüştüklerini anlatan Yenitürk, “İsim sponsoru arayışlarımız oldu. Yine haftaya İstanbul’a gideceğiz. Takıma maddi katkılar olması için gayretlerimiz sürecek. İsim sponsorunu bulduktan sonra, çalışmalar sonucunda yeni isimleri yönetime katmak için çalışacağız. İsim sponsoru olarak diğer takımlarla görüştük. Onların kaç para istediklerini öğrendik. Biz bu konuda henüz net bir rakam belirlemiş değiliz. Kongreye kadar tüm bunlar netleşecek. Kongrede logo ve isim konusunun değiştirilmesi kararı da alınacak” ifadelerini kullandı.
Bu senenin giderlerini çıkardıklarını dile getiren Yenitürk, “Tahmini 10 milyon TL’lik bir bütçe şart. Bu bütçeyi oluşturursak takımımız başarıyı yakalar” dedi.

 “KULÜBÜ İCRAYA VERMEMİZİN NEDENİ, AÇILACAK DAVALARIN ÖNÜNÜ KESMEKTİR”

Kulübe icra bırakması ile ilgili de konuşan Başkan Yenitürk, “Daha önce de basına bir açıklamam oldu. Seçim öncesi ikinci ayda kulübe bir temlik bıraktık. Bunun nedeni ise kulübe açılacak olan yeni davaların önünü kesmektir. Takıma gelecek olan paranın yine takıma harcanmasıdır. O günden bu güne kadar Federasyon ve Spor Toto’dan gelen katkıların tamamı 587 bin TL’dir. Bu para olduğu gibi kulübe aktarılmıştır. Ayrıca kendi hesabımızdan da ayrıca 775 bin TL kulübe para aktardık. Bunu da bilmenizi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kulübün geleceği ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile de görüştüklerini, ancak net bir gelişme yaşanmadığını söyleyen Başkan Yenitürk, “Kongrede tüm bunları masaya yatıracağız. Yeni yönetim ile kararlarımızı alacağız” dedi.
Kulübün geleceği için yeni yönetimin şart olduğunu, transferlerin ilk etabı için en az 2 milyon TL bir bütçenin olması gerektiğini anlatan Yenitürk, “Bizim göğüs ve şort sponsorları konusunda görüşmelerimiz sürüyor. İsteyen arkadaşlar var. Önümüzdeki haftalarda bunlar da netleşecek. Bu paralar olunca kamp ve transferler konusunda kafamız biraz daha rahat olacak” ifadelerini kullandı.

   “YENİ VANSPOR İSMİNE SICAK BAKIYORUZ”

Kongrede takımın yeni ismine kavuşacağını anlatan Başkan Yenitürk, “Henüz belli olmamakla birlikte ‘Yeni Vanspor’ ismine sıcak bakıyoruz. Ama kongreye kadar başka fikirleri de önümüze koyacağız. Büyükşehir Belediyesi, ismin kalmasını ve desteklerini sürdürmeyi açıkladığı takdirde, biz isim kesin değişsin demiyoruz” dedi.

Stadın yeni sezon maçına yetiştirileceğini belirten Yenitürk, “Yaptığımız görüşmeler sonucu devam eden portatif tribünlerin sezonun ilk maçına yetiştirileceği açıklandı. Yine arka tribünler yenilenecek, koltuklar bırakılacak. Açık tribünler de yeniden portatif tribünler olacak. Ama açık bölümün yeni sezonun başına yetişmesi biraz zor” diye konuştu.

Kombine bilet kampanyasını yine planlayacaklarını anlatan Yenitürk, “Amacımız bu yöntemlerle takıma maddi katkı sunmak. Yoksa kombine bilet alan, gelip kombine koltuklarda oturmuyor. Yine böyle bir uygulama ile maddi anlamda kulübü rahatlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAZI GENÇ SPORCULAR BAŞKA TAKIMLARA YOLLANACAK”

Takımdaki bazı genç sporcuları başka takımlara göndermeyi planladıklarını anlatan Yenitürk, “Amacımız oynayamayacak sporcuların kendisini başka takımlarda geliştirmesini sağlamaktır. Bu bizler açısından da onlar açısından da faydalı olacaktır kanaatindeyim” dedi.

B.Vanspor’un kentte bir pilot takımının olması için de çabaladıklarını dile getiren Yenitürk, “Bu konuda da görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

B.Vanspor’un Golcüsü Batuhan Er ile ilgili soruları yanıtlayan Yenitürk, “Batuhan için bizi arayanlar oluyor, ama biz kendisinin sözleşmesinin sürdüğünü söylüyoruz. Bugünlerde Batuhan’ı çağırıp sözleşmemizi yenilemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Takımda bazı sporcuların maç başı veya anlaşılan bedel karşılığı alacaklarının olduğunu, onların ödenmesi için çalıştıklarını anlatan Yenitürk, yeni sponsorluklar konusunda da görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi. (Van Bölge Gazetesi)

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10