Edremit Kent Ormanı’nda yeni fidanlar toprakla buluşturuldu

Van’ın Edremit Belediyesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) işbirliği ile Edremit ilçesinde yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

GÜNCEL 29.08.2021, 21:21
Edremit Kent Ormanı’nda yeni fidanlar toprakla buluşturuldu

Bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın ev sahipliğinde Van’a gelen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve beraberindeki dernek üyeleri, ziyaretlerinin 3’ncü gününde fidan diktiler. Geçtiğimiz yıl Edremit Belediyesi tarafından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde oluşturulan hatıra ormanında yeni fidanlar dikildi. AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Van milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın da katılım gösterdiği etkinlikte yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Fidan dikim etkinliği sonrası açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Van’ın bereketli günler geçirdiğini belirtti. Bir taraftan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyelerinin bulunduğunu diğer taraftan ise MÜSİAD’ın istişare kurulu konumunda bulunan başkanlarını iki gündür Van’da misafir ettiklerini belirten Başkan Say, “Bu etkinliklerin son gününü de anlamlandırmak istedik. Ülkemizde yaşanan felaketlere de vurgu yapmak, bu noktada tedbirli olmak adına ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Yanan ağaçlarımızın yerine çok daha fazlasını dikeceğimizin vurgusuyla birlikte biz de bugün geçtiğimiz yıl başlatmış olduğumuz yeni doğan fidanlığına yeni fidanlar, yeni ağaçlar diktik. Rabbim ülkemizi, memleketimizi felaketlerden korusun. Bizleri kırmayıp etkinliğimize katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Edremit Belediyesi olarak bizler de Van’ın ve Edremit’in yeşil kalması için mücadele edeceğiz” dedi.

Dört gündür Van’da olduklarını, bugün de MÜSİAD heyetiyle böylesi güzel bir etkinlikte bir araya geldiklerini ifade eden Batman Milletvekili Ziver Özdemir, “Bizim de Van’da bir dikili ağacımız olsun diye bu etkinliğe katıldık. Öncelikle belediye başkanımızı tebrik ediyoruz. Tabi bu son zamanlarda yaşadığımız doğal afetler hepimizi derinden üzüyor. Temennimiz, duamız bu doğal afetlerden Rabbimiz ülkemizi korusun. Partimizin önemli işlerinden biri de özellikle ağaç dikimidir. Çevrecilik siyasetimiz ile bütün Türkiye’de AK Parti hükümetleri döneminde diktiğimiz ağaçları, fideleri sayısal olarak ortaya koyarsak, Cumhuriyet tarihi boyunca dikilen fidanlardan daha fazla orman oluşturulmuştur. Katkılarından dolayı başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Edremit Belediyesi ve MÜSİAD olarak güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da, “Bu bölgelerin artık her yönüyle çok iyi bir yere geldiğini göstermek için bizlerde MÜSİAD olarak çeşitli yerlerde başkanlık yapmış arkadaşlarımızla Van’a geldik. Buraya her geldiğimiz dönemde buranın daha iyi imkanlara ulaştığını görüyoruz. İş hayatına da bir miktar yatırım çekmek için buradayız. Bugün burada da güzel bir organizasyon var. MÜSİAD’ımızın da 5 yıldan beri üzerinde durduğu bir konu. Gittiğimiz her yerde fidan sertifikası dağıtıyoruz. İki gündür Van’dayız, bugün de başkanlarımızı buraya davet ederek onlarla birlikte fidan diktik. Van için hayırlı olsun. Ülkemizin geleceği için, kalkınmasına yönelik her türlü adımda MÜSİAD vardır, var olmaya da devam edecektir” dedi.

Türkiye genelinde MÜSİAD’ın şube başkanları, genel başkanları ile Edremit Belediyesinin ev sahipliğinden güzel bir programa imza atıldığını ifade eden AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ise bugünkü etkinliğin Van’ın güzelliklerinin ön plana çıkartılması adına ve hizmet yapan ak belediyeciliğinin yeşile ve çevreye ne kadar değer verdiğinin göstergesi olduğunu belirtti. Arvas, “Bugün başkanlarımızla, milletvekillerimizle ve teşkilatlarımızla bu etkinliğe katıldık. Edremit halkı bilsin ki Edremit gelişiyor, güzelleşiyor. Edremit, marka bir ilçemiz olacak ve turizm beldemiz olacak. Yeşiliyle, gölüyle, sahiliyle, parklarıyla, bisiklet yollarıyla İsmail Bey ve diğer belediyelerimiz güzel hizmetler yapıyorlar. İki yılda çok güzel çalışmalara imza atıldı. İnşallah kalan diğer sürede de daha iyi hizmetler sunulacaktır. Bu konuda Edremit Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal da Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve MÜSİAD ekibine teşekkür etti. Van’ın gölüyle, yeşilliği ile dünyanın en güzel yerlerinden bir yer olduğunu belirten Kartal, “Eksikleri tamamlamak için canla başla çalışıyoruz. İlimiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Çeşitli medeniyetlere başkentlik etmiş olan ilimizi daha da güzelleştirmek için Van ile ilgili çalışmaları takip ederek, eksiklerini gideriyoruz. Ülkemizde son zamanlarda felaketlerden dolayı bugünkü etkinlik içimizi ısıtmıştır. Katkılarından dolayı Başkan İsmail Say’a ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (10)
Vizyon sahibi yöneticilere çağrı 11 ay önce
Bölge Hastanesinin onlarca dönümlük devasa yerleşkesinin bu derece kuru, bakımsız, boş, ruhsuz ve cansız olması doğru mu? İhata duvarı içinde kalan o uçsuz bucaksız boş alanlarda çimlendirme, ağaçlandırma, çiçeklendirme, peyzaj, çevre düzenlemesi, güzelleştirme, banklar, kamelyalar, sulama sistemleri, aydınlatmalar ve iki kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu pekala yapılabilir. Böylece hem hastaneye uğrayan vatandaşlar ve hastane personeli için hem de o mahalle için bir yeşil alan ve oksijen kaynağı oluşturulmuş olur. Okulların, kurumların bahçeleri de bu tarif ettiğimiz şekilde neden değerlendirilmiyor? Aklım almıyor. Bu şehrin her semtine, her mahallesine çok sayıda yeni park yapılması icap ediyor. Yeşili çoğaltalım ne olur.
Edremit 11 ay önce
Dikmek kolay. Önemli olan görevlilerin sulaması.
Haberdar etmiş olalım. 11 ay önce
EDREMİT'TEKİ , TUŞBA'DAKİ VE İPEKYOLU'NDAKİ PARKLARDA SULAMA, TEMİZLİK, BAKIM VE YENİLEME KONUSUNDA CİDDİ EKSİKLER OLDUĞUNU GÖREN, DİLE GETİREN O KADAR ÇOK VANLI VAR Kİ. ÇİMLER SARARMAMALI, AĞAÇLAR KURUMAMALI, PARKLAR VE MÜŞTEMİLATI EKSİKSİZ, KUSURSUZ VE SAĞLAM OLMALI. PARK VE YEŞİL ALANLAR HER ZAMAN TERTEMİZ OLMALI. AMA ÜZÜLEREK BİLGİLENDİRMİŞ OLALIM Kİ ŞEHRİN BÜTÜN PARKLARINDA İLGİLİ BİRİMLERDEN, SORUMLU GÖREVLİ VE PERSONELLERİN İHMALLERİNDEN KAYNAKLI SORUNLAR VAR. KONTROL, İLGİ, BAKIM, SULAMA, TEMİZLİK, YENİLEME, İYİLEŞTİRME, GÜZELLEŞTİRME VE KORUMA...BÜTÜN PARKLARIN, MESİRE ALANLARININ VE SAHİL BANDININ HER YERİNİN BUNLARA İHTIYACI VAR.
Yemyeşil bir Van 11 ay önce
Bu ağaçlandırma için candan tebrikler...Artarak devamını dilerim.
Edremit Belediyesi 11 ay önce
Edremit çarşısındaki Vepsaş Ilçe Şefliği binasının hemen önünden kaldırım boyunca geçen beton kanal iki kamyon yükü çöp, pislik, lağım ve çamurla dolu. Hisar Lokantası , Vepsaş ve o civardaki Taksi durakları civarındaki yol ve kaldırım boyunca burnunuzu kapatarak bile geçemiyorsunuz. Bu noktalarda çok ağır bir pislik ve kanalizasyon kokusu var. Edremit Belediyesi hemen bu hafta hem de acilen bu kanalı Edremit Çarşısından Vanı Mehmet Efendi Parkına oradan Edremit Toki Kavşağına kadar MUTLAKA temizlesin. Ayıptır, günahtır. Bu çağda bu pislik, bu çöp, bu koku yakışıyor mu? Temizlik imandandır demiyor muyuz? Hadi o halde imanın gereğini acilen yapalım.
Van 11 ay önce
" YARIN KIYAMET KOPACAĞINI BİLSENİZ YİNE DE ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİN. " ( HZ. MUHAMMED) VAN'DAKİ BÜTÜN YAMAÇLARI MUTLAKA AĞAÇLANDIRALIM. ON YILLAR SONRAKİ NESİLLER YEMYEŞİL BİR VAN'DA YAŞAYIP BU AĞAÇLARI DİKEN İNSANLARA DUACI OLSUNLAR. İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ. ORMANLAR, YEŞİL ALANLAR, PARKLAR, REGREASYON ALANLARIYLA VAN'I YEMYEŞİL, FERAH, HAVASI TEMİZ BİR KENT HALİNE GETİREBİLİRİZ. BİR MİLYON VANLI İÇİN " BİR MİLYON FİDAN" KAMPANYASI DA BAŞLATABİLİRİZ.
LYON 11 ay önce
Hastane Bahçesine ağaç dikmek mantıklı değil.Sinek ve sivrisinekleri Hastaneye çekecekler ve hastalar rahatsız olacak.
Kavurma 11 ay önce
İnşAllah, Memur sen TOKİ konutlarının bulunduğu yerleskeyi de başkanımız agaclandirir inşaAllah
Musa can 11 ay önce
Edremit belediyesi fidan ekiyor peyzaj çalışmaları yapıyor çimlendirme yeşil alanlar çalışmaları yapıyor da ne hikmetse sulamalarını ya yapmıyor yada eksik yapıyor. Daha ramazan ayında sahil bandında yapılan çimlendirme susuzluktan ya yesermedi yada yeserdi kurudu... Milletin cebinden çıkan para boşa gitti yine.
Emanete sahip çıkmak 11 ay önce
Vaniköy Parkında ekilen çimler sulanmadı. Yeşil Vadi civarındaki sahil şeridinde onlarca bank ve kamelya var ama çimler ve fidanlar sulanmadı. Benzer şekilde birçok parkta çimler ve ağaçlar sulanmadı. Hep sararıp kuruyup heba oluyor. Devlet ve milletin paraları heba olmasın. Bunlarda herkesin hakkı var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22