1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zübeyde Hanım, Karşıyaka'da Mezarı Başında Anıldı

Zübeyde Hanım, Karşıyaka'da Mezarı Başında Anıldı

Zübeyde Hanım, Karşıyakada Mezarı Başında Anıldı
A+A-

Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 90. yılında Karşıyaka Zübeyde Hanım Parkı'ndaki mezarı başında anıldı. Bugün saat 10.00'da düzenlenen anma programına İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı,

Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 90. yılında Karşıyaka Zübeyde Hanım Parkı'ndaki mezarı başında anıldı.
Bugün saat 10.00'da düzenlenen anma programına İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Garnizon Komutanı Deniz Albay İsmail Sözener, Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Karşıyakalı katıldı. Anma töreni çelenklerin sunulması ile başladı. Türk Anneler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Feyza Işıklı'nın konuşması ile devam etti. Feyza Işıklı konuşmasında, "Türk Ulusunun annesi değerli insan Zübeyde hanım efendiyi, 90. Ölüm yıldönümünde anmak için buradayız. Büyük önder Atatürk annesinin Karşıyaka'da yattığını onu İzmir ve Karşıyakalılara emanet ettiğini bildirmişti. Bizler de Karşıyakalılar olarak Atamızın emaneti olan Değerli Annesi Zübeyde Hanım bağrımıza bastık onu hiç unutmadık, unutmayacağız" dedi.
Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencisi Ezgi Uğur "En Büyük Anamıza" adlı şiirini okudu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından anma programı sona erdi.
(AÖK-ERG-Y)

14.01.2013 12:04:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT