1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zübeyde Hanım Adana'da Anıldı

Zübeyde Hanım Adana'da Anıldı

Zübeyde Hanım Adanada Anıldı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Kadın Kolları tarafından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 90. yıldönümünde anıldı. CHP İl Kadın Kolları üyeleri, Atatürk'ün ann

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Kadın Kolları tarafından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 90. yıldönümünde anıldı.
CHP İl Kadın Kolları üyeleri, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ölümünün 90'ıncı yıldönümü nedeniyle parti il başkanlığında toplanarak Zübeyde Hanım Parkı'na yürüdü. Burada yapılan saygı duruşunun ardından konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç, Zübeyde Hanım'ın diğer anneler arasında önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, "Tüm anneler önemlidir. Hepsinin başımızın üstünde yeri vardır. Ancak o bize cesur, dürüst ve milletini seven bir insanı Atatürk'ü verdiği için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türk milletinin atası Atatürk'ün annesi olması nedeniyle Zübeyde Hanım daha kutsal bir önem taşıyor. Türkiye Cumhuriyeti'ni bağımsızlığa kavuşturan, demokratik, çağdaş değerlerle bağımsız bir ulusu ortaya çıkaran Ulu Önder Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın önünde saygı ve sevgiyle eğiliyoruz" dedi.
(SZP-Y)

14.01.2013 13:13:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT