1. HABERLER

  2. Zonguldak'taki Maden Faciası

Zonguldak'taki Maden Faciası

Zonguldaktaki Maden Faciası
A+A-

Zonguldak'ta yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden son işçinin de cenazesine ulaşılmasının ardından Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız tarafından bir açıklama yapıldı. Maden faciasında son işçisinin

Zonguldak'ta yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden son işçinin de cenazesine ulaşılmasının ardından Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız tarafından bir açıklama yapıldı.
Maden faciasında son işçisinin de cenazesine ulaşıldı. Ahmet Şeker'in cenazesinin çıkartılmasını kuyu başında bekleyen yetkililer, cenazenin gönderilmesinin ardından açıklama yaptı. Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, "Son cenaze de çıktı artık. Şu andan sonra olay hafiflesin diyoruz. Gündeme getirmeyelim" dedi.
TTK Genel Müdürü Burhan İnan, "En son kalan arından geriye 50. metredeyiz, postanın başından bu yana. 158 metre civarında kömür püskürmesi oldu. Bunun 50 metresini temizledik. 50. metrede cenazelere ulaştık. Resmi tatil gününde de çalışacağız. Arına kadar temizlik yapacağız. Dört vardiya çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.
GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ise, "Kazanın olduğu günden bu tarafa gerek Kozlu Müessese talisiye ekipleri ve çalışanları, orada kalan arkadaşların kurtarma çalışmalarına özveriyle çalıştılar. Dört vardiya arkadaşlarımız, kömür postasıyla kaldırma çalışmasıyla oradaki arkadaşlara ulaşma konusunda özverili çalışma gerçekleştirdiler. Son posta altında kalan arkadaşımız da çıkartıldı. Hastane morguna gönderildi. Yakınlarını kaybeden ailelere, TTK ve maden camiasına başsağlığı diliyorum. Böyle acıları da bir daha yaşamak istemiyoruz. Genelge konusunda söyleyeceklerimizi söyledik. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum" ifadelerini kullandı.
(OA-OK-Y)

12.01.2013 16:10:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT