1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zonguldak'taki Maden Faciası

Zonguldak'taki Maden Faciası

Zonguldaktaki Maden Faciası
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta bir maden ocağında metan gazı birikmesi sonucu meydana gelen patlamada 8 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin, "CHP heyeti Zonguldak'a hareket etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta bir maden ocağında metan gazı birikmesi sonucu meydana gelen patlamada 8 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin, "CHP heyeti Zonguldak'a hareket etti. CHP olarak Zonguldak'ta olduğu gibi, TBMM'de de konunun takipçisi olacağız" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta bir maden ocağında metan gazı birikmesi sonucu meydana gelen patlamaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. İş yeri kazalarına ve Hükümet'in bu konudaki vurdumduymazlığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında 8 madencinin yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti.
"Özellikle iş kazaları konusunda Hükümet'in devam eden vurdumduymazlığı ne yazık ki sık sık işçi ölümlerine ve yaralanmalarına neden olmaktadır" diyen Kılıçdaroğlu, CHP olarak Zonguldak'ta olduğu gibi TBMM'de de konunun takipçisi olacaklarını ve bir CHP heyetinin Zonguldak'a hareket ettiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, "Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında metan gazı patlaması sonucu yaşamını yitiren işçilerimize rahmet, aileleriyle işçi arkadaşlarına da başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.
(EY-YHY-Y)

07.01.2013 18:11:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT