1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zonguldak'taki Fırtına

Zonguldak'taki Fırtına

Zonguldaktaki Fırtına
A+A-

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 2 gündür etkili olan fırtına sundurmaları yerle bir ederken, dev dalgalar dere yatağını değiştirdi. Kozlu ilçesi Değirmenağzı mevkiinde bulunan Belediye Sosyal tesisler

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 2 gündür etkili olan fırtına sundurmaları yerle bir ederken, dev dalgalar dere yatağını değiştirdi.
Kozlu ilçesi Değirmenağzı mevkiinde bulunan Belediye Sosyal tesislerindeki banklar, ışıklandırma sistemlerinin de bulunduğu sundurmalar, iki gündür etkili olan fırtına nedeniyle yerle bir oldu. Fırtınada banklar tersine dönerken, sundurmalar parçalandı. Değirmenağzı sahilindeki dev dalgalar ise denize akan Değirmenağzı deresinin yatağını da değiştirdi. dalgaların sürüklediği kum ve çakıllar, dere yatağını kapatırken, çay bahçesinin önünden akan derenin yatağı sahilin ortasına kadar ulaşması dikkat çekti. Değişen dere yatağı belediye görevlilerini ve vatandaşları da şaşırttı.
Kozlu ilçesinin Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, fırtına ve dalgaların hasar tespiti için ekiplerin bölgede çalışma yaptığını,tesislerin yeniden yapılacağı kaydetti.
(SD-SD-AŞ-Y)

06.12.2012 17:36:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT