1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zonguldaklı Balıkçının Uyarı Tabelası:

Zonguldaklı Balıkçının Uyarı Tabelası:

Zonguldaklı Balıkçının Uyarı Tabelası:
A+A-

Kozlu ilçesinde, bir balıkçının çekeğin kapı ve penceresine astığı uyarı tabelası görenleri şaşırttı. Çekeğe asılan tabelada, "Soğuk havalarda misafir kabul etmiyoruz" ifadesi dikkatleri çekti. Kozl

Kozlu ilçesinde, bir balıkçının çekeğin kapı ve penceresine astığı uyarı tabelası görenleri şaşırttı. Çekeğe asılan tabelada, "Soğuk havalarda misafir kabul etmiyoruz" ifadesi dikkatleri çekti.
Kozlu sahilinde yıllardır balıkçılık yapan 58 yaşındaki İlhami Köroğlu, eli boş gelen misafirlerinden kurtulmak için ilginç bir yöntem buldu. Çekeğin cam ve kapısına "Soğuk havalarda misafir kabul etmiyoruz" yazılı tabela astı.
Evli ve iki çocuğu olan İlhami Köroğlu, "neden böyle bir uyarı tabelası astığı" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Gelen eli boş geliyor. Ben sahilden odun ve kömür toplayacağım seni mi ısıtacağım. Çorba iç sonra bulaşığı bırak git. Bu yazıyı bu yüzden yazmak zorunda kaldım. Gelenler öyle yapıyordu. Odun getiren yok, kömür getiren yok. Bilenler zaten gelmiyor. Yazın hazırlığımı yaptım. Sonra rahatsızlık duymayayım diye. Böyle otururken aklıma geldi. Matbaada bastırdım yazıyı geldim buraya astım. Yazıyı gören artık rahatsızlık vermiyor. Gelen zaten odunla kömürle gelecek."
(SA-OA-HO-Y)

01.01.2013 13:37:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT