1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri İçin Yürüdü

Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri İçin Yürüdü

Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri İçin Yürüdü
A+ A-

Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına yürüyüş düzenledi.Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına Zonguldak Madenci Anıt'ından Zonguldak Valilik önüne kadar sloganlar

Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına yürüyüş düzenledi.
Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına Zonguldak Madenci Anıt'ından Zonguldak Valilik önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.
Zonguldak Valiliği önünde Zonguldak Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı, "İnsanlığın tarih sahnesindeki en soylu girişimi olarak tanımlanan aydınlanma devrimi dünyanın her tarafında çok ciddi bedeller ödenerek gerçekleşmiştir. Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerimizin cinayetleri üzerindeki sır perdeleri aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala aydınlatılmamıştır. Uğur Mumcu ve terör saldırısı sonucunda yaşamlarını yitiren aydınlarımızı andığımız 'Adalet ve Demokrasi Haftasının' bu yıl 20. düzenleyeceğiz. Uğur Mumcu'nun öldürüldüğü 24 Ocak ile Muammer Aksoy'un öldürüldüğü 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Adalet ve Demokrasi Haftasının' bu yılki konusu 'Uğur Mumcu Ölümsüzdür' olarak belirlenmiştir. Zonguldak Demokrasi Platformu olarak bugün her yıl olduğu gibi katliamların gerçek sahipleri ortaya çıkarmak, aydınlarımıza sıkılan kurşunların hesabını sormak ve demokrasimizin üzerindeki bu ayıbı kaldırmak için aynı kararlılıkla yine buradayız. Demokrasi ve aydınlık bir gelecek uğruna mücadele ederken alçakça tertiplerle hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerimizle birlikte demokrasiden, barıştan, aydınlıktan yana ne çok şey yitirdik. Zonguldak Demokrasi Platformu olarak düşüncelerini savunmaktan, doğru bildiklerini söylemekten bir an bile tereddüt etmemiş, yılmamış tüm demokrasi şehitlerimize bizlere kattıkları için teşekkür ediyoruz. Onları unutmadık, unutmayacağız" dedi.

24.01.2013 18:44:28 TSI
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT