1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde Türk Sanat Müziği Konseri

Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde Türk Sanat Müziği Konseri

Ziya Gökalp Kültür Merkezinde Türk Sanat Müziği Konseri
A+A-

Karşıyaka Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu, yılların eskitemediği TRT sanatçısı Mihriban Sayın'ın yönetiminde, Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği "yeni yıl" konseriyle sanat müziğinin

Karşıyaka Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu, yılların eskitemediği TRT sanatçısı Mihriban Sayın'ın yönetiminde, Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği "yeni yıl" konseriyle sanat müziğinin unutulmaz bestelerini seslendirdi.
Sanat Müziği'ni sevenlerin doldurduğu salonda koro ilk bölümde 11 eser seslendirdi. Acemaşiran Peşrevi ile başlayan konserin ilk bölümünde Sofyan, Düyek, Semai makamında eserler koro ve solistler tarafından söylendi. İkinci bölüm ise dillerden düşmeyen şarkılara ayrıldı. "Öyle Dudak Büküp Hor Gözle Bakma" isimli Avni Anıl bestesiyle başlayan ikinci bölümde, Yıldırım Gürses'in "Sorma", Coşkun Sabah'ın "Anılar, Bir Gülü Sevdim", Suat Sayın'ın " Sevemez Kimse Seni, Kalbimde Gizli Bir Sevgi mi Arar?", Yücel Arzen'in "AhLe Yar Yar" gibi birbirinden güzel 13 şarkı ile devam etti.
Mihriban Sayın'ın koroda yer alan kızı Aybüke Sayın "Bir Gülü Sevdim" şarkısını solo olarak seslendirmesi ise izleyenlerden alkış aldı.
(HK)

21.01.2013 15:13:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT