1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zirve Yayınevi Davasının 52. Duruşması Başladı

Zirve Yayınevi Davasının 52. Duruşması Başladı

Zirve Yayınevi Davasının 52. Duruşması Başladı
A+A-

Malatya'da, Zirve Yayınevi davasının 52. duruşması başladı. Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 52. duruşmasında, müdahil avukat Erdal

Malatya'da, Zirve Yayınevi davasının 52. duruşması başladı.
Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 52. duruşmasında, müdahil avukat Erdal Doğan'ın isteği üzerine Y.A. ile gizli tanık dinlenecek.
Bugünkü duruşmaya; müdahil avukat Erdal Doğan, öldürülen Alman Geske'nin eşi Suzanna Geske, sanık ve müdahil avukatları geldi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı duruşmaya, sanıklardan Hamit Çeker ve Salih Gürler, hasta olmaları nedeniyle gelemedi. Hurşit Tolon da, bugünkü duruşmaya gelmedi.
Malatya'da, 18 Nisan 2007'de, Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel, boğazı kesilerek ve bıçaklanarak öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Abuzer Yıldırım olay yerinde yakalanmıştı.
Sözü edilen davayla ilgili hazırlanan 19 sanıklı ikinci iddianamede, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüttüğü 1993 yılında, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi (TUSHAD) isimli gizli bir yapılanmayı, Ergenekon terör örgütünün talimatları doğrultusunda bu örgüte bağlı kurarak, faaliyete geçirdiğinin belirlendiği iddia edilmişti.
(NA-SO-Y)

14.01.2013 10:41:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT