1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zihni Aldırmaz Deneyimlerini Anlattı

Zihni Aldırmaz Deneyimlerini Anlattı

Zihni Aldırmaz Deneyimlerini Anlattı
A+A-

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen "Sektör Tanıma Günleri"nin açılışına katıldı. ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen "Sektör Tanıma Günleri"nin açılışına katıldı.
ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas ve Öğrenci Kolu Başkanı Burkay Karadayı'nın açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Zihni Aldırmaz, öğrencilerle sohbet etti, onlara deneyimlerini aktardı.
Şimdiki üniversite gençliğinin birçok yönden çok şanslı olduğunu anlatan Zihni Aldırmaz, "Bu avantajlarınızın kıymetini bilin. Bizim dönemimizde bu imkanlar yoktu. Bu imkanları kullanarak hayata kendinizi iyi hazırlayın. Şimdi bilgiye ulaşmak çok kolay. Bir şeyi arzu ederseniz ve vazgeçmezseniz başarırsınız" dedi.
Öğrencilere her zaman yanlarında olduğunu belirten ve kenti ilgilendiren her konuda kendisine ulaşmaları önerisinde bulunan Zihni Aldırmaz, "Ortak Akıl" anlayışının toplumun her kesimini kapsadığını anlattı.
Zihni Aldırmaz, üniversite ile ortak projeler hayata geçirilebileceğini, belediye ile sanayi kesiminin iyi ilişkiler içinde olduğunu kaydetti.
Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Borsası ile birlikte hareket ederek çalışıldığını söyleyen Zihni Aldırmaz, "Küçük sanayi sitelerine de büyük önem veriyoruz. Çünkü 3 kişi çalıştıran bizim için kahramandır. Çünkü yerel yönetimler küçük sanayinin gelişmesine destek olmalı. Sizlerin de Adana için projelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Zihni Aldırmaz konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Oturumun ardından ÇÜ Rektör Yardımcısı Yaşare Aktaş Arnas, katılımından dolayı Zihni Aldırmaz'a plaket verdi. Zihni Aldırmaz salondan öğrencilerin alkışları arasında ayrıldı.
(ADN-Y)

17.12.2012 13:22:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT