1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zeran ÖZCAN HDP Bitlis Milletvekili Aday Adayı

Zeran ÖZCAN HDP Bitlis Milletvekili Aday Adayı

Zeran ÖZCAN HDP Bitlis Milletvekili Aday Adayı
A+A-

İş güvenliği uzmanı Zeran Özcan HDP Bitlis Milletvekili Aday Adayı oldu.

İş güvenliği uzmanı Zeran Özcan 7 Haziran genel seçimleri için Halkların Demokratik Partisi’ne Bitlis Milletvekili Aday Adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi. Başvuru sonrasında Özcan aday adaylığına ilişkin açıklamada bulundu. 

Özcan açıklamasında; Yeni yaşam’ı inşa çağrısına katkıda bulunmak ve yeni yaşamı inşa sürecinde kadınların sesi olmak için aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım.  Kadın, çocuk, dil, ekoloji, yerel yönetimler gibi bir çok alanda çözüm üreten bir parti olduğu için yeni yaşamı inşa sadece HDP ile mümkündür. Emek, eşitlik, özgürlük ve adalet için herkesin din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin elini taşın altına koyması gerekir. Halkların Demokratik Partisinin barışın temsilcisi ve takipçisi olduğu gerçeği ile herkesi tarihi sorumluluğunu yerine getirerek HDP çatısı altında yer almaya davet ediyorum. Bu bakış açısıyla ister parlamento çatısı altında ister farklı alanlarda çalışmalarımı her daim yürüteceğim. 7 Haziran günü halkların barış ve zafer günü olacağı inancı ile hepinizi selamlıyor, saygılarımı sunuyorum dedi.

ZERAN ÖZCAN KİMDİR?

Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlköğretimini Bitlis’te tamamladı.Tatvan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programlama bölümünden mezun oldu. Fırat üniversitesi Yapı Ressamlığı Öğretmenliği okudu. İş güvenliği uzmanı olup inşaat ve mühendislik alanında çalışmaktadır. 

1-001.png

A+A-

HABERE YORUM KAT