1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zekai Tunca Sevgililer İçin Söyledi

Zekai Tunca Sevgililer İçin Söyledi

Zekai Tunca Sevgililer İçin Söyledi
A+A-

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz isimlerinden ünlü sanatçı Zekai Tunca, Balıkesir'de katıldığı konserde şarkılarını sevgililer için söyledi. Konseri izlemeye gelen sanatseverler izdiham oluşturdu. Bal

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz isimlerinden ünlü sanatçı Zekai Tunca, Balıkesir'de katıldığı konserde şarkılarını sevgililer için söyledi. Konseri izlemeye gelen sanatseverler izdiham oluşturdu.
Balıkesir Musiki Derneği Türk Müziği Korosu 2013 yılının üçüncü konserini verdi. 14 Şubat Sevgililer Gününe denk gelen konserde ünlü bestekar Devlet Sanatçısı Zekai Tunca sahne aldı. Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde gerçekleşen konsere ilgi büyük oldu. Türk Müziği konserine, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Dursunbey Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oktay Aslan, İl Kültür Müdürü Abdullah Soykan, kültür müdür yardımcısı İlkay Karaağaç, CHP Eski Milletvekili Orhan Sür ve Cumhuriyet Savcısı Metin Demirtaş ile çok sayıda davetli katıldı. Konser şef Sıtkı Sahil'in yönetiminde "Fırtınalı bir denizde" adlı şarkının seslendirmesi ile başladı. Birbirinden güzel şarkılarla devam eden konserde gecenin sonunda sahneye Zekai Tunca çıktı. Alkışlar yağmuruna tutulan Tunca, "Bülbül gibi pür oldu cihan yağmurları" parçasıyla ilk şarkısını söyledi. Tunca daha sonra "Ele kalkarken kıyamam sana güvercinim" ve "Unutma yardımcı ol" isimli parçalarıyla davetlileri mest etti. Yaklaşık 1 saat sahnede performans sergileyen Zekai Tunca uzun süre alkışlandı.
Konser sonunda Vali Ahmet Turhan tarafından Zekai Tunca'ya Sol Anahtarı şeklinde bir plaket verdi.
(TS-YU)

15.02.2013 15:43:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT