1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Zayıflamanın Doğal İçeceği Kahve !

Zayıflamanın Doğal İçeceği Kahve !

Zayıflamanın Doğal İçeceği Kahve !
A+A-

Amerikalı Bilim insanları farklı bir araştırmaya imza attı. Yapılan araştırmalara göre kahvenin kilo almaya engel olduğu iddia edildi. İlk deneyler kobay fareler üzerinde yapıldı ve denekler üzerinde başarı sağğlandı.

ABD'de bulunan Georgia Univercity bilim insanlarının kobay fareler üzerinde yapmış olduğu araştırma, kahvenin içinde bulunan klorojenik asit isimli bir maddenin kilo almaya engel olduğunu gösterdi.

 

Aşırı yağlı yiyecekler tüketerek beslenen farelere 15 hafta süren araştırma boyunca yüksek dozda klorojenik asit (CGA) veren araştırmacı bilim insanları, bu asidin kilo almayı önlemenin yanı sıra kan şekerini düzenlediğini, insülin direncini ve hayvanlardaki karaciğerde yağlanmayı azaltmaya yardımcı olduğunu da keşfetti.

 

Buna rağmen bilim insanları, bu sonuçların durmadan kahve için anlamına gelmediğini söyleyerek, bulguların kilo vermek için ekstra yardıma duyan kişilerin tedavisi için CGA'nın kullanımına yol gösterdiğini vurgulayarak uyarıda da bulundu.

 

Bilim adamları CGA maddesinin kahveden yanı sıra; elma, domates, armut, yaban mersini gibi meyvelerde de bolca bulunduğunu belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT