1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zarar Gören Tarihi Mezarlık Belediye Tarafından Onarılacak

Zarar Gören Tarihi Mezarlık Belediye Tarafından Onarılacak

Zarar Gören Tarihi Mezarlık Belediye Tarafından Onarılacak
A+A-

Edirne'de önceki akşam meydana gelen trafik kazasında Edirne tarihine katkısı olmuş kişilerin mezarlarının bulunduğu mezarlık zarar gördü. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, tarihe dok

Edirne'de önceki akşam meydana gelen trafik kazasında Edirne tarihine katkısı olmuş kişilerin mezarlarının bulunduğu mezarlık zarar gördü. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, tarihe dokuya verilen zararın en kısa sürede giderileceğini söyledi.
Talatpaşa Asfaltı üzerinde bulunan ve aralarında Mimar Sinan'ın torunu Fatma Hanım, Edirne Araştırmacısı Dr. Rıfat Osman, Şeyhülislam Abdürrahim Efendi gibi tarihi kişiliklerinin mezarlarının bulundu tarihi mezarlık, önceki akşam kontrolden çıkan bir kamyonet tarafından zarara uğratıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu bugün mezarlığa gelerek incelemelerde bulundu. Kazanın önceki gece meydana geldiğini ifade eden Tanrıkulu, "Edirne tarihi dokusu olan bir kent. Biz de Edirne Belediyesi olarak buranın onarımını yapacağız" diye konuştu.
Önceki gece yarısı meydana gelen trafik kazasında kamyonet, kubbeli yapıya çarpıp durabilmişti. Kazada, tarihi mezarlığın bazı bölümleri zarar görmüştü.
(ORA)

19.02.2013 14:55:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT