1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zamların Geri Çekilmesi İstendi

Zamların Geri Çekilmesi İstendi

Zamların Geri Çekilmesi İstendi
A+A-

Malatya Emek ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasında yapılan zamlar protesto edilip, geri alınması istendi. Soykan meydanında, Malatya Emek ve Demokrasi Platformu adına bas

Malatya Emek ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasında yapılan zamlar protesto edilip, geri alınması istendi.
Soykan meydanında, Malatya Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Malatya Dönem Sözcüsü Feyzullah Kaya yaptı. CHP ve diğer bazı parti yöneticilerinin de destek verdiği basın açıklamasında, hükümet aleyhine sloganlar da atıldı. Basın açıklamasını okuyan KESK Malatya Dönem Sözcüsü Feyzullah Kaya, son bir yılda doğal gaza yüzde 28, elektriğe yüzde 25, otobüs taşımacılığına yüzde 16, emlak vergilerine yüzde 18, harç ve idari para cezalarına yüzde 8 zam yapıldığını ifade ederek, "KESKAR tarafından hazırlanan açlık ve yoksulluk raporuna göre 4 kişilik ailenin açlık sınırı Aralık ayında bin 119 TL, yoksulluk sınırı ise 3 bin 537 TL'dir. Buna rağmen, asgari ücretliye yüzde 3,5, memura ise yüzde 3 zam yapılmasının yorumunu siz değerli halkımıza bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.
Malatya Belediyesi'nin bilet fiyatını 1.75 TL'ye çıkarılmasını da eleştiren Kaya, zammın geri alınmasını beklediklerini aktardı.
Malatya'da geçen yıl bir kilo yaş kayısının 20 kuruşa, kuru kayısının ise 2,5 TL'ye satıldığını söyleyen Kaya, kayısı üreticilerinin ise perişan olduğunu belirtti. Kaya, "Adaletsizliğe, haksızlığa, işsizliğe, pahalılık ve yoksulluğa karşı sesimizi yükselteceğiz" diyerek, insanca yaşam için ülke kaynaklarının halkın yararına kullanıldığı, eşit ve adil bir ülke için , sesimizi daha fazla yükseltmeye kararlıyız" şeklinde konuştu.
(NA-AŞ-Y)

13.01.2013 14:45:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT