1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zabıtadan Kaldırım İşgalcilerine Uyarı

Zabıtadan Kaldırım İşgalcilerine Uyarı

Zabıtadan Kaldırım İşgalcilerine Uyarı
A+A-

Kaldırımları işgal eden araçlarla ilgili denetimlere devam ettiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın günlük y

Kaldırımları işgal eden araçlarla ilgili denetimlere devam ettiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın günlük yaşam içerisinde yoğun bir şekilde kullandıkları kaldırımlara araç park edilmesi ile ilgili gerekli tüm çalışmaları yapıyor, kanunların öngördüğü şekilde tedbirlerimizi alıyoruz" dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için yapmış olduğu çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, kaldırım işgalleri konusundaki uygulamalarının devam ettiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın günlük yaşam içerisinde yoğun bir şekilde kullandıkları kaldırımlara araç park edilmesi ile ilgili gerekli çalışmaları yapmaktayız. Kaldırımı işgal etmiş araçlar ve gelişigüzel park edilerek trafik akışını olumsuz yönde etkileyen araçlara yönelik tedbirlerimizi uyguluyor, denetimlerimizi sıklaştırarak sürdürüyoruz" diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Türkhan son olarak şunları kaydetti; "Görev sınırlarımız içerisindeki alanlarda, yayaların yürüyüş güzergâhlarında herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için kontroller yapıyoruz, kanunların öngördüğü şekilde gerekli tedbirleri alıyoruz. Maalesef kaldırımlara araç park edilmesine hala rastlamaktayız. Trafik Zabıtası olarak bir kez daha belirtmek istiyoruz ki, kaldırımlar, yayalar içindir. Lütfen uygun olmayan yerlere araç park etmeyelim. Kaldırımlara araç park edenlerle ilgili olarak cezai işlem yapılmaktadır. Büyükşehir Zabıtası olarak bizim de işimiz, şehrimizi daha güzel daha yaşanabilir bir kent haline getirmektir. Bunun için var gücümüzle, gece gündüz çalışmaktayız. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz."
(RKO-RKO)

06.02.2013 17:38:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT