1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zabıta Şevkati Can Kurtarıyor

Zabıta Şevkati Can Kurtarıyor

Zabıta Şevkati Can Kurtarıyor
A+A-

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece esnaf denetimleri yapmıyor. Zabıtalar, yaralı hayvanlarla da yakından ilgileniyor. KENTSA ışıklar mevkiinde yavru köpekler ile annesin olduğu haberini alan

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece esnaf denetimleri yapmıyor. Zabıtalar, yaralı hayvanlarla da yakından ilgileniyor.
KENTSA ışıklar mevkiinde yavru köpekler ile annesin olduğu haberini alan İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri zaman kaybetmeden bölgeye gittiler. Ekipler, soğuktan donmak üzere olan anne köpek ile yavrularını hemen Hayvan Barınma Merkezi'ne götürdüler. Burada aç ve donmak üzere olan anne köpek ile yavrularına gerekli bakımlar yapılarak hayata döndürüldü. Barınma Merkezinde kendilerine gelen köpek ve yavruları yasa gereği doğal ortama bırakıldılar. İzmit Zabıtasının örnek davranışı sadece bununla sınırlı kalmadı. Karabaş Mahallesi İskete Sokak'ta da rutin denetimler yapan zabıta görevlileri, yaralı bir karga ile karşılaştılar. Kargayı hemen bir kutu içine alan görevliler, Hayvan Barınma Merkezinin yolunu tuttu. Yaralı kargaya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Bakım ve Barınma Merkezi'ne teslim eden İzmit Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gönül rahatlığı içinde görevlerinin başına döndü.
(İÇ-İÇ)

29.12.2012 14:40:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT