1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zabıta Müdürleri Keçiören'de Biraraya Geldi

Zabıta Müdürleri Keçiören'de Biraraya Geldi

Zabıta Müdürleri Keçiörende Biraraya Geldi
A+A-

Ankara Belediyeleri Zabıta Müdürleri İstişare Toplantısı, Keçiören Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlendi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı toplantının başında, Keçiören Beled

Ankara Belediyeleri Zabıta Müdürleri İstişare Toplantısı, Keçiören Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlendi.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı toplantının başında, Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün faaliyetlerini tanıtan sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Toplantının ev sahibi sıfatıyla açılış konuşmasını yapan Başkan Ak, zabıtanın hassas, stresli ve zor bir görevi yerine getirdiğini belirterek, "Bu görevleri yaparken zaman zaman birlikte çalışmanız, istişare içinde olmanız ve özellikle bazı uygulamaları ortak yapmanız gerekiyor. Çünkü metropol ilçelerin böyle bir özelliği var. İlçe sınırları itibari ile bakıldığı zaman hizmetin devamlılığı esası çerçevesinde, farklı ilçelerde de aynı kişilerin çalıştığını biliyoruz. Ortak konularımız var. Bu konular zaman zaman masaya yatırılıp ortak kararlar alınmalı, ortak tavırlar ortaya konulmalı" dedi.
İlçe belediyelerinin ortak karar almasını gerektiren konular arasında Pazar yerlerinin de olduğunu söyleyen Mustafa Ak, "Bir ilçede uygulanan kurallar diğer ilçede uygulanmadığı zaman bazen sıkıntılar yaratılabiliyor. Aynı esnaf Keçiören'de de Pazar kuruyor, Yenimahalle'de, Altındağ'da da Pazar kuruyor, Sincan'a, Etimesgut'a da gidebiliyor. Dolayısıyla bu hareketlilik ortak bazı uygulamaları da zorunlu hale getirebilir. Biz Pazar konusunda özellikle vatandaş odaklı hizmete daha fazla önem veriyoruz. Tabii ki kurallarımız var, kanunlar, yönetmelikler var. Bunlara uymakla mükellefiz. Ama bunların yorumlanmasında, uygulamasında, alana yansımasında her zaman için vatandaştan yana bir tavrın da konması lazım. Çünkü bizlerin işi halka hizmet" diye konuştu.
(BK-ÖZ-Y)

08.02.2013 11:19:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT