1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zabıta ekipleri sağlıksız çiğköfte için harekete geçti

Zabıta ekipleri sağlıksız çiğköfte için harekete geçti

Zabıta ekipleri sağlıksız çiğköfte için harekete geçti
A+A-

Van’da, Ramazan ayı nedeniyle her tarafta çiğköfte satışı yapılırken, zabıta ekipleri de denetimlerini aralıksız sürdürüyor.


Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sokaklarda kurulan tezgahlarda satışa sunulan çiğköfte, vatandaşlardan rağbet görüyor. Sıcaklar yüzünden acılı ve baharatlı çiğköfteye rağbetin azalmasını bekleyen satıcılar, bunun tersi bir durumla karşılaştıklarını belirttiler. Ramazan ayında iftar sofralarının çiğköftelerle süslendiğini belirten Murat Yıldırım isimli usta, “Ramazan ayında birçok vatandaş tadımlık da olsa sofrasında çiğköfte bulunduruyor. Her vatandaş evine giderken yol üzerinde çiğköfte alarak gidiyor. Ramazan ayında çiğköfteye rağbet artınca bizim de işlerimiz gayet iyi oluyor. İşlerimiz geçen yıllara oranla daha fazla. Sıcakların satışları etkileyeceğini düşündük, ama beklentilerimizin tersi çıktı. Sıcağa rağmen vatandaşların çiğ köfteye rağbeti azalmadı” dedi.


Van Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürü Vahap Kıpçak ise, denetimlerinin sıklıkla yapıldığını belirterek, “Biz bugün çiğköfte denetimi yapmamış olsaydık, bugün sokaklar çiğköfteden geçilmezdi. Çünkü çiğköfte en çok bakteri üreten gıdalardan biridir. Hele yaz ayı ve aşırı sıcakları da göz önünde bulundurduğumuzda bu durum daha da vahim bir hal alıyor. Halkın sağlığı çok önemli bizim için. Ramazan ayında her yerde gelişi güzel çiğköfte satılıyor. Biz, halkımızdan sağlığına dikkat etmesini istiyoruz. Bu yüzden 30 kişilik ekiple denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT