1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Zabıta Ekipleri İşyeri Denetimlerini Sıklaştırdı

Zabıta Ekipleri İşyeri Denetimlerini Sıklaştırdı

Zabıta Ekipleri İşyeri Denetimlerini Sıklaştırdı
A+A-

Düzce Belediyesi tarafından çeşitli sektörlerdeki işyerlerine yönelik denetimler sıklaştırıldı. Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kuaför ve tütün mamulleri ile alkollü içecek satışı yapan iş

Düzce Belediyesi tarafından çeşitli sektörlerdeki işyerlerine yönelik denetimler sıklaştırıldı. Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kuaför ve tütün mamulleri ile alkollü içecek satışı yapan işyerleri denetlendi.
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü başta gıda sektörü olmak üzere çeşitli işkollarına ilişkin denetimlerini sürdürüyor. Bir süre önce simit ve ekmek fırınlarına yönelik yapılan denetimlerin ardından bu kez de kuaför ve tütün ile alkollü içecek satışı yapan işyerleri denetimden geçirildi. Bunun için üçer kişiden oluşan Zabıta ekipleri söz konusu işyerlerinde, çalışanların genel durumu, hijyenik koşullar, tarifeler başta olmak üzere birçok kriterlerde kontrol yaptılar.
Zabıta Müdürü Kadir Karaçam işyeri denetimlerinin rutin olarak gerçekleştirildiğini bunun için hazırlanan program dahilinde incelemelerin yapıldığını belirtti. Karaçam, denetimler sırasında belirlenen ve aranan nitelikler dışındaki unsurların tespit edilerek işlem yapıldığını da ifade etti. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel de denetimlerin aralıksız olarak sürdürüldüğüne işaret ederek, "Belirli dönemlerde özellikle gıda üretimi ve satışı yapılan işyerleri başta olmak üzere çeşitli işkollarındaki işyerleri, mekanlar denetlenir. Bunun için belirli kriterler vardır, bunlar üzerinde kontroller yapılır" dedi.
(AY-UU)

30.01.2013 14:49:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT