1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YYÜ’DE HAYALİMDEKİ TÜRKİYE KONFERANSINA İLGİ BÜYÜK

YYÜ’DE HAYALİMDEKİ TÜRKİYE KONFERANSINA İLGİ BÜYÜK

YYÜ’DE HAYALİMDEKİ TÜRKİYE KONFERANSINA İLGİ BÜYÜK
A+A-

Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) rektörlüğü tarafından 30\'uncu kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen \"Hayalimdeki Türkiye\" konulu konferansına katılan Gazeteci-Yazar Mustafa Akyol’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.


YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andıç Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda üçüncüsü düzenlenen konferansa Gazeteci-Yazar Mustafa Akyol konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansı kimi öğrenci ayakta dinlerken, kimileri ise yerde oturarak dinledi. Gazeteci-Yazar Mustafa Akyol ile ilgili verilen kısa bir bilgilendirmenin ardından kürsüye çıkan Akyol, hayalindeki Türkiye’ye değindi. Hayalindeki Türkiye’nin makbul vatandaş siyasetinin bittiği herkesin olduğu şekli devamının kabul edildiği bir Türkiye olduğunu vurgulayan Akyol, “Kürt kimliğinin tanınması ve kabul edilmesi, Arap kimliğinin tanınması ve kabul edilmesi. Hayalimdeki Türkiye; daha çoğulcu bir Türkiye” dedi.


Konferansın ardından YYÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Erdal Baykan tarafından Gazeteci Yazar Mustafa Akyol’a bir plaket verildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT