1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yyü'de, Fulbright Bursları Ve Amerika'da Eğitim Bilgilendirme Toplantısı

Yyü'de, Fulbright Bursları Ve Amerika'da Eğitim Bilgilendirme Toplantısı

Yyüde, Fulbright Bursları Ve Amerikada Eğitim Bilgilendirme Toplantısı
A+ A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen "Fulbright Bursları ve Amerika'da Eğitim" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. YYÜ Prof Dr. Cengiz Andiç

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen "Fulbright Bursları ve Amerika'da Eğitim" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
YYÜ Prof Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Fulbright Eğitim Komisyonu danışmanlarından Bahar Deniz Türkaslan, yüksek lisans, doktora eğitimleri ile doktora tez konuları ile ilgili araştırmalarını Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdürmek isteyen öğrenciler ve yine araştırmalarını bu ülkede yapmak isteyen akademisyenlere verilen burslar ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu'nun 1949 yılında Türkiye ve ABD arasında imzalanan ikili anlaşma ile kurulduğunu ifade eden Türkasla komisyonun, kültür ve eğitim değişim programları ile Türkiye ve ABD arasında karşılıklı anlayışa katkıda bulunmayı amaçladığını söyledi. Programın öğrencilere birçok olanak sağladığını dile getiren Türkaslan, "Program, ABD'de eğitim almak isteyen Türk öğrencilere danışmanlık hizmeti sunar. Bunun yanında programlarını tamamlayıp kendi ülkelerine geri dönen Fulbrightlı'lar, kurumlarında etkin roller üstlenmenin yanı sıra, çeşitli dallarda yaptıkları eğitim ve araştırmalar ile alanlarına önemli katkılarda bulunurlar ve eğitim aldıkları ülke ile bağlarını da koparmayarak, Fulbright'ın amacını gerçekleştirmiş olurlar" dedi.?
Türkaslan, Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonunun, kurulduğu yıldan itibaren 4 binden fazla Türk ve Amerikalı öğrenci ile akademisyene burs olanağı sağladığını da sözlerine ekledi.
(ATL-MET-Y)

23.01.2013 16:34:22 TSI
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT