1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yyü'de "2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi" Van

Yyü'de "2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi" Van

Yyüde 2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi  Van
A+A-

İlki geçen yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) ulusal olarak gerçekleştirilen "Veteriner Öğrenci Kongresi", bu yıl YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu tarafından uluslararası olarak organize

İlki geçen yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) ulusal olarak gerçekleştirilen "Veteriner Öğrenci Kongresi", bu yıl YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu tarafından uluslararası olarak organize edildi.
Van'da 5-7 Aralık 2012 tarihleri arasında YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek kongreye geçen yıl olduğu gibi yoğun bir ilgi bekleniyor. Hayvancılığın önemli sorunlarının, veteriner hekimliği eğitiminin, mesleki etik kurallarının ve bilimsel anlamda güncellenen bilgilerin sergilenip tartışılacağı kongreye yurtiçi ve yurtdışından veteriner öğrencilerinin yanında kamu ve özel sektörden birçok uzman katılacak. Kongreye; Türkiye'nin 10 üniversitesinden yaklaşık 70 öğrenci, İran ve Azerbaycan üniversitelerinden 25 öğrencinin katılması bekleniyor.
5 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 09.00'da açılış töreni yapılacak olan "2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi"ndeki ilk konferansta Prof. Dr. Erol Alaçam mesleki bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarılacak.
Kongrede, bilimsel çalışmaların yanında gezi, müzik dinletisi, sıra gecesi gibi sosyal etkinliklere de yer verilecek.
(MSA-Y)

30.11.2012 14:30:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT