1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YYÜ TEKNO-KENT’TE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

YYÜ TEKNO-KENT’TE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

YYÜ TEKNO-KENT’TE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) düzenlenen toplantıda, YYÜ Tekno-Kent A.Ş. ortakları arasında şirket görev dağılımı yapıldı.


Senato odasında yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Peyami Battal, Tekno-Kent içinde faaliyet yürütmek isteyen çok sayıda firmanın olduğuna dikkat çekti. Battal “Bu talebi daha da arttırmak için iş adamlarımıza Tekno-Kent’te yer almanın avantajlarını anlatmamız lazım. Bunun içinde broşür, afiş bastırmayı düşünüyoruz. İnşallah Tekno-Kent ile birlikte Van ekonomisine önemli katkımız olacak. Şimdi yönetim kurulu ile genel müdür ve yardımcılarını belirleyeceğiz. Van’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Başkanlığı’nda yapılan toplantıda Tekno-Kent ortakları önemli kararlar aldı. Tekno-Kent A.Ş’nin yöneticilerinin belirlendiği toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal seçilirken, Başkan Yardımcılıklarına Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (VATSO) Mirza Nadiroğlu ile Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş getirildi. Tekno-Kent- A.Ş’nin Genel Müdürlüğü’ne de Yrd. Doçç. Dr. Necat Görentaş getirilirken Genel Müdür Yardımcıları ise Yrd. Doç. Dr. Mucip Tapan ile Van İŞ Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Koordinatörü Mahmut Gedik oldu.


Tekno-Kent Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, yaptığı değerlendirmede, Tekno-Kentler’in üniversite-sanayi işbirliğinin somut olarak yapıldığı yerler olduğuna dikkat çektı. Görentaş “Teknokent, üniversitelerin araştırma gücü, bilgi birikimi ve alt yapısı kullanılarak ileri teknolojilere dayalı yüksek katma değerli ürün ve hizmetlerin üretmek üzere, girişimcileri ve şirketleri bir araya getiren alanlardır. Dünyayla yarışmak istiyorsak akademik güç ile sanayi gücünü bir araya getirmemiz gerekir. Bütün bunlar düşünüldüğünde YYÜ Tekno-Kent bölgenin kalkınmasında önemli bir fonksiyon icra edecek bölgenin arzu edilen noktaya gelmesinde büyük bir rol oynayacaktır. Tekno-Kentlerde faaliyet gösteren girişimci firmalara, gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti, AR-GE personeline gelir vergisi muafiyeti, KDV muafiyeti, sigorta prim desteği, destek personeline gelir vergisi muafiyeti avantajlar sağlamaktadır” diye konuştu.


Toplantıya, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu, VATBO Başkanı Feridun Irak, OSB Başkanı Sinan Hakan, İŞGEM Koordinatörü Mahmut Gedik, Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, Yrd. Doç Dr. Mucip Tapan, Doç. Dr. Eray Çelik ile bazı akademisyenler katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT