1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YYÜ, SU SPORLARINA DAMGA VURDU

YYÜ, SU SPORLARINA DAMGA VURDU

YYÜ, SU SPORLARINA DAMGA VURDU
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), 4. Bitlis-Van Uluslar arası Su Sporları Şenlikleri’nde kazandıkları ödülleri Rektör Prof. Dr. Peyami Battal’a sundu.


Van ve Bitlis’te 29 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 4. Bitlis-Van Uluslar arası Su Sporları Şenlikleri’nde YYÜ Su Sporları sporcuları ve takımları büyük bir başarı elde etti. Sporcular; dragon yarışları birinciliği, plaj futbolu birinciliği ve ikincili, plaj voleybolu ikinciliği, erkekler kano yarışları birinciliği ve ikinciliği, bayanlar kano yarışları üçüncülüğü, sörf birinciliği, ikinciliği ve üçüncülü, lazer birinciliği ve ikinciliği ödüllerini YYÜ Senato Salonu’nda yapılan bir toplantıda Rektör Prof. Dr. Battal’a sundu. Toplantıda konuşan YYÜ Su Sporları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, “Başta bu başarıları elde eden sporcularımız olmak üzere eğitmenlerimize ve bize bu imkânları sağlayan, desteğini bizden esirgemeyen rektörümüz Prof. Dr. Peyami Battal’a teşekkür ederim. Bu bir başlangıç, sadece ulusal değil uluslararası platformda da üniversitemizi temsil edeceğiz. Sporcu ve eğitmen altyapımız çok güçlü, bu başarıları arttırarak devam ettireceğiz” dedi.


Su sporları alanında üniversitenin son yıllarda büyük başarılar elde ettiğini belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, “Ben de su sporları ile ilgileniyorum. Belki ilerde yapılacak kurum amirleri yarışmalarında ben de ödüller alacağım sizin gibi. Emeği geçen merkez müdürümüze, eğitmenlerimize, sporcularımıza teşekkür ediyorum. Sporcularımız bu kısıtlı altyapı ve geçirdiğimiz zor süreçlere rağmen böyle başarılar elde edebiliyorsa biz artık onlardan uluslar arası başarılar bekliyoruz, onların önü açıktır. Her şeyden önce bu heyecanı ve takım ruhunu kaybetmemek gerekiyor. Biz de altyapıyı daha da güçlendirip sizlerle ilgili elimizden ne geliyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT