1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YYÜ Sporcusu Şenel'den Büyük Başarı

YYÜ Sporcusu Şenel'den Büyük Başarı

YYÜ Sporcusu Şenel'den Büyük Başarı
A+A-

Balıkesir’de düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Judo Şampiyonası’nda Türkiye 3’üncüsü olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) sporcusu hasan Şenel, madalyasını Rektör Prof. Dr. Battal’a sundu.


Balıkesir’de düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Judo Şampiyonası’na 4 sporcu ile katılan YYÜ Judo Takımı üniversiteye 3’üncülükle geri döndü. 100 kilo sporcusu Hasan Şenel rakiplerini yenerek Türkiye 3’üncüsü oldu. Madalyalarını antrenör Gürsel İzcier’le Rektör Prof. Dr. Battal’a sunan sporcular daha büyük başarılara imza atacaklarının sözünü verdiler. Sporcuları makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Battal üniversite adına gurur verici bu başarıdan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Sporcularımızdan daha iyi dereceler bekliyoruz. Sadece yurt içi değil yurt dışında da başarılar elde etmek hedefimiz olmalı. Sporcu arkadaşlarım hedeflerini büyük tutarak, çok çalışıp azmederek daha büyük başarılar elde edebilirler. Bizde elimizden gelen desteği sporcularımıza sunuyoruz. Alt yapı çalışmalarına büyük bütçeler ayırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde spor salonumuzun açılışını yaptık. Bunun yanında beklide Türkiye’deki üniversiteler arasında en iyi spor salonunun projesi bitti ve ihale aşamasında. İnşallah onu da yakında hizmete açacağız. Biz sporcularımıza hep destek olduk, bundan sonrada elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bu başarıda emeği geçen başta antrenörümüz ve sporcularımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.


Konuşmaların ardından Antrenör Gürsel İzcier, sporcular Veysi Tunç, Burak Özdemir’inde bulunduğu ziyarette Türkiye 3’üncüsü Hasan Şenel madalyasını Rektör Prof. Dr. Battal’a sundu. Rektör Prof. Dr. Battal ise sporcuları tebrik ederek 3’üncü olan Hasan Şenel’e bir plaket verdi. YYÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kemal Demir ise sporculara içinde çeşitli hediyelerin olduğu çantaları verdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT