1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YYÜ SENATOSU VAN-ET’TE TOPLANDI

YYÜ SENATOSU VAN-ET’TE TOPLANDI

YYÜ SENATOSU VAN-ET’TE TOPLANDI
A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal başkanlığındaki üniversite senatosu, VAN-ET Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. tesislerini yerinde inceleyerek, bilgi alışverişinde bulundular.


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, sanayi-üniversite işbirliği kapsamında halkın ayağına gitmeye devam ediyorlar. Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, senato üyeleri ve bazı akademisyenlerle birlikte VAN-ET tesislerini ziyaret etti. Tesisleri gezen senato üyeleri, ardından ilgililerde bir toplantı yaptılar. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Battal, çok daha güçlü hale gelen üniversitenin elde ettiği birikimi kentteki bütün sektörlerle paylaşmak istediklerini söyledi. Prof. Dr. Battal, "Van'ımız, bölgemiz ve ülkemiz için yapılanları daha da iyi bir hale getirmek için üniversite olarak biz rahatsız edilmek istiyoruz. Biz üniversitede oturup sadece yayın yaparak, makale yazarak akademisyenlik yapmak istemiyoruz. Bizim amacımız, gittiğimiz kuruluşlarda toplantı yapıp dönmek değil. Senatoda bulunan arkadaşlarım ile Van’ı daha iyi bir yere taşımak için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Üniversite olarak gittiğimiz kuruluşlarda bilimsel olarak nasıl destek verebiliriz bunun heyecanı içindeyiz” VANET Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Küçükali ise, senato üyelerini misafir etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Sizlerin bize hem bilimsel hem de moral olarak destek olacağınızı biliyorum. Üniversite ile ortak işbirliği içinde çalışmayı bizde istiyoruz. Beraber şunları yapabildik diyeceğimiz günleri bekliyorum” dedi.


\"\"

Toplantıda YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Demirel, YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Murat Demirel, Rektörlük Özel Kalem Müdürü Doç. Dr. Yusuf Uzun ile senato üyeleri katılırken, VAN-ET Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş Genel Müdürü Erdal Bölükbaş’ın hazırlamış olduğu slayt gösterisi ile tesis hakkında bilgi alan senato üyeleri karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra buradan ayrıldılar.

A+A-

HABERE YORUM KAT