1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YYÜ İle Azarbaycan DTÜ Arasında İş Birliği Protokolü

YYÜ İle Azarbaycan DTÜ Arasında İş Birliği Protokolü

YYÜ İle Azarbaycan DTÜ Arasında İş Birliği Protokolü
A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Beş yıl süre ile geçerli olacak protokolde, öğrenci ve akademisyen değişimi, bilimsel işbirliği, ortak etkinlikler gibi başlıklar yer alıyo


YYÜ Rektörlük binasında gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Bilgi Teknolojileri ve Dış İlişkiler Merkezi Uzmanı Kushver Mamedova, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Prof. Dr. Ramazan Şekeroğlu, YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Murat Demirel, Veteriner fakültesi öğretim üyeleri; Prof. Dr. Yakup Can Sancak, Prof. Dr. Duran Bolat ve Yrd. Doç. Dr. Hamit Mirtagioğlu katıldı.


İşbirliği protokolünün imzalanması ardından bir konuşma yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal “Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde öğrenci ve Akademik personel arasında lisans ve lisansüstü seviyede ilişkilerimiz geliştirilecek. Sosyo kültürel açıdan ortak etkinlikler yapma konusunda da protokolde maddelerimiz var. Ayrıca Mevlana programı yürürlüğe girdiği zaman dış ülkelerle buna benzer protokoller daha anlamlı daha işlevsel olacaktır. Zira öğrenci ve öğretim üyelerimizi kendi bünyemizde değişim sürecine daha rahat katabilmiş olacağız. Bu tür protokollerin en önemli katkısı iki üniversitenin güçlü yanları ile birbirine desteğini temin etmektir. Bundan sonra ortak bilimsel sempozyumlar, kongreler düzenlenebilecek ve heyetlerimiz birbirlerini ziyaret ederek neler yapılacağı konusunu daha ayrıntılı ele alarak bu dostluğu ve işbirliğini pekiştirecekler. İmzaladığımız protokolün iki üniversite içinde hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT