1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YYÜ İLE AZAD ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

YYÜ İLE AZAD ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

YYÜ İLE AZAD ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve beraberindeki heyet, İran İslami Azad Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalamak üzere İran’a ziyarette bulundular.

Öğrenci ve akademisyen değişimi, bilimsel işbirliği gibi konuları içeren protokolün imzalandığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Battal’a; YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Tunç ve Tıp Fakültesi Sekreteri Cemil Sönmez eşlik etti. Ziyaret ile ilgili konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal; “Merkezi Tebriz’de bulunan İslami Azad Üniversitesi’nin önemli bir özelliği var. İran’da bütün kentlerde, hatta bazı ilçelerde şubeleri bulunan bir üniversite. İran’da farklı bir yapı var üniversitelerde, bu şubeler bir üniversite olarak algılanıyor. Ama genel yapı içerisinde hepsi İslami Azad Üniversitesi çatısı altında değerlendiriliyor. Dolayısı ile oldukça geniş bir alana yayılmış bu üniversite ile protokolümüzü yaptık. 

Başka ülkelerdeki üniversitelerle yaptığımız gibi; bilimsel, kültürel, sportif alanlardaki gerekli işbirliğini devam ettirebilmek için bu protokolü imzaladık. Burada da gördük ki üniversitemiz artık bir dünya üniversitesi olarak algılanıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. YYÜ bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli aşamalar kaydetti, bunu da bu anlaşmalarla daha çok hissettiriyoruz. Bundan sonra üniversitemizin uluslar arası konumunu, tanınılırlığı ve etkisini arttırarak devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT