1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Şiir Günleri Düzenlendi

Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Şiir Günleri Düzenlendi

Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Şiir Günleri Düzenlendi
A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından "Şiir Günleri"nin altıncısı düzenlendi.


YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Şiir Günleri” etkinliğinin açılışında konuşan Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Taştan; “Van'da yaşayan şairlerimizle başladığımız "Şiir Günleri"nde daha önce Müştehir Karakaya, Ömer Demirbağ, Metin Barlık ve Muhsin Öztopçu'yu dinlemiştik. Tebrizli konuğumuz Nesir Payeghozar'la bu halkayı uluslararası arenaya taşıdık. Bugün ise beşinci şiir kitabıyla Şair Melih Erzen konuğumuz oldu. En büyük sevincimiz altıncısı düzenlediğimiz bu etkinliğimizde rağbetin ilk günden bugüne hep arttığıdır. Şiire, edebiyata, sanata gösterilen ilgi bizleri oldukça sevindirmektedir. İkinci dönem de bu etkinliklerimiz yeni konuklar ve konularla devam edecektir” dedi.


Etkinlikte Şair Melih Erzen, Divan Şiiri, Halk Şiiri ve modern şiir hakkında bilgi verdikten sonra şiirler okudu. Bu dönemin son etkinliği olan "Şiir Günleri", bahar yarıyılında yeniden başlayacak.

A+A-

HABERE YORUM KAT